1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Astroloji İnsanların Geleceğini Nasıl Söyleyebiliyor
Astroloji İnsanların Geleceğini Nasıl Söyleyebiliyor

Astroloji İnsanların Geleceğini Nasıl Söyleyebiliyor

Astroloji insanların geleceğini nasıl söyleyebiliyor. astroloji nasıl ortaya çıkmıştır? Astroloji, binlerce yıldır yıldızları ve gezegenleri inceleyerek, bir biriyle olan uyumlarını birey için analiz eder.Astroloji geleceği nasıl tahmin edebilir,Astroloji

A+A-

Astroloji İnsanların Geleceğini Nasıl Söyleyebiliyor


Astroloji Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Astroloji, binlerce yıldır yıldızları ve gezegenleri inceleyerek, bir biriyle olan uyumlarını birey için analiz eder. Çok eski bir bilim olmasına rağmen günümüzde de sıkça kullanılmaktadır.

Takvim ve saat gibi zaman ölçen araçların olmadığı yıllarda insanlar olayları yıldızların konumlarına bakarak öğrenmiştir.

Özellikle devlet adamları, çiftçiler, tüccarlar gibi çeşitli meslek grubuna sahip kişiler tarafından sıkça başvurulan bir bilimdi.  Ayrıca insanların gökyüzünü incelemeleri sonucu mevsimlerin oluşu gibi doğal hava süreçleri anlamlandırılmaya başlanmıştır. İlerleyen dönemlerde zaman birimleri de kullanılmaya başlanmıştır.

Astrolojinin ilk kullanım amacı tarımsal süreçlerin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesiydi. Fakat astrologların gökyüzünü incelemesiyle, belirli günlerde doğan insanların aynı özelliklere sahip olması onların ilgisini çekmiştir. Bu alanda yapılan çalışmalar başka alanlar üzerinde de çalışmalara yöneltmiştir. Burç kavramları da bu dönemlerde ortaya çıkmıştır.
Astrologlar "Yıldız haritası" çıkararak özellikle ülkelerin gelecekleri ile ilgili çıkarımlarda bulunmaya başladılar. Zaman içerisinde bu öngörüler insanlar için de yapılmaya başlanmıştır. Hipokrat M.Ö 300 yıllarından şu sözlerle astolojinin öneminden bahsetmiştir: "Astrolojiyi bilmeyen bir hekimin, kendisini hekim görmeye hakkının yoktur."
 
Astroloji Geleceği Nasıl Tahmin Edebilir?

Astroloji insanları burçlar üzerinden etkilemektedir. Yıldızların ve gezegenlerin konumu insanın enerjisini etkilemektedir. Hatta yıldızların gün içerisindeki konumu bazı burçlara sahip kişileri.

Mutsuz, bazılarını huzurlu, bazılarını da şanslı da yapabilir. Aynı burçta olan kişilerin çoğu kişilik özellikleri ve yetenekli olduğu anlar birbirine benzemektedir.

Kişiliğini merak ettiğimiz kişilerin burçlarını öğrenerek hangi özelliklere sahip olduklarını tahmin edebiliriz. Hatta artık günümüzde bazı kurumsal şirketler, yeni eleman seçecekleri zaman burçlara dikkat etmektedir.

Gezegenlerin ve yıldızların yaptığı açılar ve yaydıkları enerji kişilerin hayatını etkilemektedir. Kişilerin hayatlarındaki olayları öngörebilmektedir. Astrologlar bunun için yıldız haritalarından faydalanırlar.

İçerik Tarihi: 11 Mart 2020 19:52

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.