1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Ebeveyn Kontrolünün Özellikleri
Ebeveyn Kontrolünün Özellikleri

Ebeveyn Kontrolünün Özellikleri

Ebeveyn Kontrolünün Özellikleri nelerdir bu sayfamızda detaylı olarak yazdık. İnternet kullanımı oranı her geçen gün biraz daha artmakta ve internet kullanım yaş sınırı sürekli düşmektedir. Ebeveynlerin kontrolü dışında gerçekleşen internet kullanımı beli

A+A-

Ebeveyn Kontrolünün Özellikleri


İnternet, insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve insanlara çeşitli faydalar sağlamak için geliştirilen bir hizmettir. İnternet her geçen gün yenilenmekte ve her geçen gün daha yeni gelişmelere açık olan bir hizmettir. İnternet hizmetinin içinde faydalı bilgiler olduğu gibi kötü amaçlı ve zararlı içerikler de vardır.
 
İnternet Ve Kontrol

İnternet kullanımı oranı her geçen gün biraz daha artmakta ve internet kullanım yaş sınırı sürekli düşmektedir. İnternet kullanımını sınırlamak ve bilinçli internet kullanımı sağlamak sosyal olarak ve bireysel olarak çok önemli bir konudur.

Bireyler, istedikleri gibi yaş grubuna ve sınırlamasına bakmadan, bilinçsiz bir şekilde internet kullanımı yaptıklarında her türlü tehlikeye uğramaya açık hale gelebilirler.

Bireylerin internet kullanırken özellikle yaş sınırı olan sitelere, toplumsal ve bireysel olarak zararlı denilebilecek sitelere, yasaklanmış sitelere girerken dikkat etmeleri ve eğer kendileri için istenen kriterler yetersiz kalıyorsa o internet sitelerine girmemeye özenle dikkat etmeleri gerekmektedir
 
İnternet Ve Ebeveyn Kontrolü
 
İnternet kullanımı sırasında özellikle belirli bir zihinsel ve bedensel gelişimini tamamlamamış olan ve sınırlama gerektiren yaş gruplarında ebeveynlerin internet kontrolünü yapmaları gerekmektedir.

Ebeveynlerin kontrolü dışında gerçekleşen internet kullanımı belirli yaş grubu altındaki bireylerde zihinsel ve bedensel bazı bozukluklara yol açabilir. Bundan dolayı böyle sıkıntılar yaşamamak amacıyla, internet kullanan belirli yaş grubu altındaki bireyler ebeveynleri tarafından kontrol edilmelidir.

İnternet kullanımı sırasında ebeveynleri tarafından kontrol edilen ve belirli bir yaşa kadar sınırlandırılan bireyler, hiçbir ebeveyn kontrolü ve sınırlaması olmayan bireylere göre internet kullanımından kaynaklanabilecek daha az sorunla karşılaşmaktadır.

İçerik Tarihi: 11 Mayıs 2020 18:57

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.