1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Gezegenlerin Astronomideki Önemi
Gezegenlerin Astronomideki Önemi

Gezegenlerin Astronomideki Önemi

Bu sayfada Gezegenlerin Astronomideki Önemi hakkında bilgiler yer almaktadır. Bunlar; Uranüs, Merkür, Neptün, Jüpiter, Satürn, Venüs, Plüton, Mars ve bizim gezegenimiz olan Dünya’dır. Güneş bu gezegenlere ışık yani güç veren bir konumdadır. Astrolojideki.

A+A-

Gezegenlerin Astronomideki Önemi


Gezegenler, astronomi alanında güneşin etrafında tur atan birer gök cismi olarak algılanır. Bu alanda tanımlanan toplam sekiz gezegen veya gök cismi vardır. Bunlar; Uranüs, Merkür, Neptün, Jüpiter, Satürn, Venüs, Plüton, Mars ve bizim gezegenimiz olan Dünya’dır. Güneş bu gezegenlere ışık yani güç veren bir konumdadır. Astrolojideki doğum haritası da güneş ve gezegenlerin güneşe göre konumları hakkında bir bakış açısı sağlar.

Gezegenlerin Etkileri

Gezegenler her burç için farklı anlamlar, özellikler, güçlü ve güçsüz olduğu yönleri gösterir. Her bir gezegen mutlaka her bir burç için farklı anlamlar ifade eder. Güneş sisteminde yer alan gezegenlere astrologlar güneşe olan uzaklıklarına göre gezegenlere anlam yüklemişlerdir. Astronomide güneşten belli bir sırayla uzaklaşan gezegenlerin bir sistematiğe göre burçların özellikleriyle eşleştirme yapmışlardır.

Gezegenlerin Astronomiye göre Özellikleri

Güneş: Enerjiyi, kişinin kendi enerji potansiyelini, gücü, hayat veren güç kaynağı gibi özelliklerle bir nevi otoriteyi temsil eder.

Merkür: Bilişsel, iletişim, sorumsuzluk ve aynı zamanda beraberinde zeka potansiyelini açığa çıkaran gibi özellikleri göstermektedir.

Venüs: Kişinin duygusal yönü, aşk, huzur, mutluluk veren bir yönünü temsil eder.

Mars: Rekabet ortamını seven, savaşçı diyebileceğimiz, saldırganlık dürtüleri bulunan özellikleri temsil eder.

Jüpiter: Zenginlik isterler, lüks yaşama, başarıya odaklanmak gibi özellikleri temsil eder.

Satürn: Öz disiplini yüksek, oto kontrolü iyi sağlayabilen bir yapıyı temsil eder. Genel itibariyle sabırlı ve kişisel kararlılığı yüksektir.

Uranüs: Değişime her zaman açık olduğunu simgeler. Özgür bir ruha sahiptirler. Yeniliklerle eski, klasikleşmiş mantığa karşı hareket ederler.

Neptün: Daha çok sanatsal, soyut düşünceleri olan ve duygusal anlamda karışıklık duyan kişileri temsil eder.

Plüton: Cinsel eğilimli, ruhsal açıdan karışıklık yaşayan ve daha çok bilinçaltının yansımalarını açığa vuran özellikleri temsil eder.

İçerik Tarihi: 05 Şubat 2020 23:50

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.