1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. İş Dünyasında Sohbet ve Tartışma
İş Dünyasında Sohbet ve Tartışma

İş Dünyasında Sohbet ve Tartışma

İş Dünyasında Sohbet ve Tartışma. Sohbet etmek, insanlar arası iletişimin temelidir. Dilimize Arapçadan geçmiş olan bu kelime, muhabbet ile hoş ve güzel vakit geçirme anlamına gelmektedir. İşyerlerinin var oluş amacı başarılı iş sonuçları ortaya çıkararak

A+A-

İş Dünyasında Sohbet Ve Tartışma
Sohbet etmek, insanlar arası iletişimin temelidir. Dilimize Arapçadan geçmiş olan bu kelime, muhabbet ile hoş ve güzel vakit geçirme anlamına gelmektedir.

Türkçede bir kişiyle arkadaşça konuşmanın önemine vurgu yapan birçok atasözü bulunmaktadır.  İnsanların anlaşması, iyi vakit geçirmesi, yanlış anlaşılmalara ortam hazırlanmaması açısından bu konu son derece kritik bir noktada yer almaktadır.

İŞYERLERİNDE İLETİŞİM

Günlük iletişimde bu derece önemli olan iletişim konusu, iş hayatındaki ilişkilerde daha büyük önem arz etmektedir. İşyerleri, farklı kişilik özelliklerine sahip insanların bir arada uyum içerisinde çalışması ve verimli iş sonuçları ortaya çıkarması beklenen ortamlardır. İşte bu sebeplerden ötürü, işyerlerinde arkadaşça kurulan bir konuşma ortamının gerekliliği tartışılmaz bir gerçektir.

TARTIŞMANIN ÖNEMİ

İşyerlerinin var oluş amacı başarılı iş sonuçları ortaya çıkararak kar elde etmektir. Bu başarılı çalışmaların yapılabilmesi de ancak kişilerin ilgili konular üzerinde konuşarak fikir birliğine varmalarıyla mümkün olur.

Aksi halde bir çatışma ortamı oluşacaktır. İhtiyaç duyulan bu fikir birliği, zaman zaman konular üzerinde tartışmayı da gerektirebilir.

Burada unutulmaması gereken şey, insanların anlaşma yolunda dostça konuşmaya olduğu kadar tartışmaya da ihtiyaç duydukları gerçeğidir.

Zarar verici boyuta varmayan, kavga ile karıştırılmayan bir tartışma ortamı; daha iyi fikirlerin ortaya çıkmasına, insanların birbirlerini doğru ve net bir şekilde anlamalarına ve ulaşılan fikir birliğiyle ortak bir paydada buluşarak daha verimli iş sonuçlarının ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

İçerik Tarihi: 04 Şubat 2020 15:21

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.