1. ANASAYFA

  2. GENEL

  3. İsmail Kaya Kimdir
İsmail Kaya Kimdir

İsmail Kaya Kimdir

İsmail Kaya Kimdir Biyografisi: 1985 yılının aralık ayında Ağrı, Patnos'ta dünyaya gelen İsmail Kaya, ilkokula başladığı andan itibaren iş hayatıyla da yakından tanıştı.

A+A-

İsmail Kaya'nın Biyografisi

1985 yılının aralık ayında Ağrı Patnos'ta dünyaya gelen İsmail Kaya, ilkokula başladığı andan itibaren iş hayatıyla da yakından tanıştı.  İş ve eğitim hayatını eşgüdümlü sürdüren Kaya, Ankara Üniversitesi İnşaat bölümünün ardından Anadolu Üniversitesi işletme bölümüne girdi. Bu bölümde aradığını bulamayınca aynı üniversitenin Kamu Yönetimi bölümüne girdi ve lisansını burada tamamladı. 

Çocukluğundan itibaren ilgi duyduğu siyaset alanında kendini geliştirebilmek adına, önce İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, ardından  İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nin Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümlerinde yüksek lisans yaptı. İçişleri bakanlığının açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavında başarı sağlasa da ataması yapılmayınca, tamamen ticari faaliyetlere yöneldi. Edebiyat ve sanata ilgi duyan Kaya'nın 2007 yılında "Bedirhan Boran" mahlasıyla bir şiir kitabı (Bir Avuç Masumiyet) yayımlandı. Amatör olarak bağlama çalan Kaya, şiirlerinin bir bölümünü besteledi.

Halen, İzmir'de kozmetik-bakım alanında faaliyet gosteren işyerlerinin işletmeciliğini sürdüren Kaya, Patnos ile bağlarını hiç koparmadı.  Bir süre İzmir Patnoslular Derneğin'de yöneticilik yaptıktan sonra, İzmir Patnoslular Platformu'nu  kurdu ve çalışmalarını burada sürdürmektedir. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

ismail-kaya-3.jpg

İçerik Tarihi: 02 Ocak 2021 14:00

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum