1. ANASAYFA

  2. GÜNCEL

  3. Kuranda Peygamberin Kirpiği Çıkıyor Mu?

Kuranda Peygamberin Kirpiği Çıkıyor Mu?

Bu sayfamızda kuranda peygamberin kirpiği çıkıyor mu, kuran'da hangi ayetlerde kıl çıkıyor, corona virüsü ona işlemezmiş, kuran'da çıkan kirpik veya kıl doğru mu, kuran'da çıkan kıl kime ait,Kurani Kerim'in Bakara Suresi'nin 1 ile 49 sayfaların arasında..

A+A-

Kuran-i Kerim'de Kıl Çıktı Mı?

Yüce kitabımız Kuran Kerim'de Bakara Suresi'nin bir ayetinde kıl çıktığı iddası her geçen gün dahada artmaktadır. Sosyal medya kullancıların bir çoğu, Kuranı Kerimin içinden kıl çıktığı iddia ediyorlar. Kuran Kerim'de Kıl aramanın nedeni ise, "Kim bu kirpiği bir suyun içine atıp içerse, Corona virüsü ona işlemezmiş" ve bu şekilde virüsten korunacaklarmış deniliyor. 

 

Kuran'da Hangi Ayetlerde Kıl Çıkıyor?

Yapılan iddialara göre Kurani Kerim'in Bakara Suresi'nin 1 ile 49 sayfaların arasında, Hz. Muhammed Peygamberimizin "Sakalı Şerif-i" çıkıyormuş ve bu sakalın suyunu içen kişi-ler Corona Virüsünden korunuyormuş. Özellikle Tik Tok kulanıcıları arasında yaygın bir hale gelen ve bu konu hakkında neredeyse binlerce video çekilmiştir.

 

Kuran'da Çıkan Kirpik veya Kıl Doğru mu?

Din yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, insanların çok büyük bir bölümü, böyle bir hürafeye inanmadıklarını söylüyorlar. Çünkü alimler tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Böyle bir şeyin doğruluk payı neredeyse %5 (yüzde beş) ya var, ya yoktur.

 

Kuran'da Çıkan Kıl Kime Ait?

Malumunuz üzere, hemen herkesin sakalı, saçı ve tüyleri vardır. Kurani Kerim-i okurken, kaşlarımızdan, kollarımızdan, saçlarımızdan, sakallarımızdan, kirpiklerimizden ve elimizden kıl düşmesi muhtemeldir. Sayfaların içinden çıkan kılın kimin kılı olduğu aşikardır. Diyanet işleri tarafından bu konu ile alakalı herhangi bir yazı veya resmi açıklama yapılmamıştır. 

Nacizane fikrim: Bu bir hürafedir ve bu konuda çok temkinli olmanızı istyorum.
Selam ve Dua ile...

Osman Bey

kuranda peygamberin kirpiği çıkıyor mu, kuran'da hangi ayetlerde kıl çıkıyor, corona virüsü ona işlemezmiş, kuran'da çıkan kirpik veya kıl doğru mu, kuran'da çıkan kıl kime ait

İçerik Tarihi: 02 Mart 2020 02:10

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum