1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Modelist, Stilist ve Moda Tasarımcı Nedir?
Modelist, Stilist ve Moda Tasarımcı Nedir?

Modelist, Stilist ve Moda Tasarımcı Nedir?

Modelistin tanımı nedir, Stilistlerin görevi nedir, Moda tasarımcısı kimdir. Üretilecek olan giysilerin kalıbını çıkaran kişilere modelist denilmektedir. Giysinin şekil alması, modele bağlıdır. Modele göre giysinin şekil alması modelistliktir...

A+A-

Modelist, Stilist ve Moda Tasarımcı

Giysinin şekil alması, modele bağlıdır. Modele göre giysinin şekil alması modelistliktir. Modelin kağıt üzerine çıkarılması ve kumaşa göre dikilmesi modelistin görevidir. Bunun için iyi bir eğitim almak gerekir.

Modelistin Tanımı Nedir?

Üretilecek olan giysilerin kalıbını çıkaran kişilere modelist denilmektedir. Kalıbı çıkarılan bu giysilerin serilenmesi de modelistlere aittir. Ayrıca modelistler numune dikimi işlemini gerçekleştiriyor. İmalat kategorisinde teknik föy işlemi ve dikim işlemi talimatı modelistler tarafından verilmektedir. Giysilerin kalıbının hazırlanması, serilenmesi, numune dikimi, teknik föy işlemi ve dikim işlemi talimatı modelistler tarafından gerçekleştirilir.

Stilistlerin Görevi Nedir?

Yeni tarzın oluşumu ve yeni giyim seçeneklerinin meydana gelmesi stilistlerin uzmanlık alanına girmektedir. Ayrıca güncel trendleri takip ederler ve yeni modeller çıkarırlar.

Moda Tasarımcısı Kimdir?

Kimlik ve stil bakımından gerekli özelliklere sahip olmayan firmalar için stil meydana getirir. Stilistlere göre daha bilgili ve beceriklidir. Firmalar için kimlik oluşumu meydana getirir.

İçerik Tarihi: 07 Ekim 2020 21:01

Patnos / İçerik Editörü
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.