1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Öğretmenler İçin Mektup Örnekleri
Öğretmenler İçin Mektup Örnekleri

Öğretmenler İçin Mektup Örnekleri

Bu sayfamızda değerli öğretmenlere en güzel mektup örnekleri ve öğretmenler için mektup örnekleri yer almaktadır.

A+A-

Öğretmenim..

Mektubuma başlarken en güzel dileklerimi sana sunmak isterim. Gençlik ve çocukluk dönemine elimden tutarak bir yerlere yükselttiğini bilmeni isterim.

Bugün mevki makam sahibi bir insan olarak asla borcunu ödemeyeceğimi söylemeliyim. Okuldaki haylazlıklarım ve yaramazlıklarımdan dolayı devamlı kızdığının anlamını bugünlerde daha iyi anlamaya başladım.

Bizim yüksek bir yere çıkarılmamız için elinizden geleni yaptığınızı görmüş oldum. Hepsinin bir anlamı olup hayat içersinde başarıdan başarıya koşmamız için disiplinli olmamızı gösterdiniz.

Sizin yaptıklarınızı her zaman kendime örnek göstererek o yoldan ilerlemeye devam ediyor. Koca bir yürek dolu sevgi ile minnettarlığımı en güzel şekilde duyurmak isterim.

Fikirler her zaman değişebilir ama alınan eğitim daima sabit kalacaktır. Yarınlarıma hep pırıl pırıl bakarak hayatım neşe içersinde devamını sağlamaktadır. İmkansız bir yaşam olmadığı gibi bilgi çekiciyle devamlı sert kayaları yonttunuz.

Gönüllerimize her zaman önemli yer sahibi oluşturdunuz. İnsanları, canlıları ve doğayı sevmemize en büyük yardımlarınız ile olmuştur. Bahçede elimizde toprak varken onların geleceğimiz olduğunu söylediniz.

Unutulmayacak bir hedefe kurşun gibi gitmemiz gerekip yoldan şaşmamamız gerektiğini de defalarca kez ifade ettiniz. Ne mutlu sizin gibi bir öğretmene sahip olan öğrencilere. İlim ve mutluluk yolunda rehberlik ediniz.


Sevgili öğretmenim,
Bugün 24 kasım, öğretmenler günü bir kez daha öğretmenler gününüzü kutluyoruz… Bugün senin en mutlu günün, seni bir kez daha mutlu etmiş olacağız… Seni sevip sayacağız… Sen bize demiştin ben hediye istemiyorum, sadece dersinize çalışın…

Ben de sana bir şiir ve mektup yazmak istedim, sevgilerimle,
Burada istediğiniz bir şiiri yazarak öğretmeninize sunabilirsiniz..


Çok Değerli Öğretmenim

Beraber ne çok zaman geçirdik. Ve şimdi sonsuzluğa doğru ilerlicez. Belki asla karşılaşamayacağız, belki de kader bizi hep buluşturacak… Ama hep aklımda ve hep kalbimde olacaksınız. Tıpkı önceden de olduğu gibi…

Üzerimde çok emeğiniz var… Bana matematiği sevdirdiniz… Bana geometrinin gizemini gösterdiniz… Matematiğin bizim hayat damarımız olduğunu öğrettiniz… Hani demiştiniz ya “Matematik görmektir! matematik asla affetmez. Ta ki siz onu sevene kadar…” o sözünüz hala kulağımda çınlıyor. Her zaman her dakika bir daha öğreniyorum matematiğin gizemini… Hepsi sizin sayenizde…

Okulun ilk günü o kapıdan girişiniz, “Günaydın çocuklar!” deyişiniz, dersi anlatırkenki o sevginiz, tutkunuz, bize bakınca gözünüzde beliren o çekici güzellik adeta büyüledi bizi… O zaman dedim ki; işte aradığım öğretmen bu!

Bize her zaman ışık tuttunuz, yolumuzu aydınlattınız, bize hep güven verdiniz. “Çalış!” dediniz. Bizi hep hırslandırdınız. Size minnettarız!

Bu son senemiz… Kim bilir belki yeniden karşılaşırız. Biliyor musunuz? Hep bir hayal kuruyorum. Ben büyümüşüm ve sizin sayenizde mühendis olmuşum.(Hani hep istediğim, hayranlık duyduğum meslek var ya). Sonra bir gün karşılaşıyoruz, ve gururla size, sizin sayenizde güzel bir meslek okuduğumu söylüyorum…

Belki de bu hayal gerçek olmaz, belki de beklemediğim bir anda gerçekleşir… Ne olursa olsun, sizi hep seveceğim ve asla unutmayacağım… Zaten hayatımı değiştiren birini nasıl unutayım ki…

Sizi çok ama çok seviyorum!


Sevgili öğretmenim,

Sizin değerinizi iyi biliyorum, sizi çok seviyorum, siz diğer öğretmenler gibi değilsiniz…

Daha eğlenceli, daha çok sırlarınızı paylaşmayı biliyorsunuz… Siz sevgiyi karşınızdaki insana daha fazla veriyorsunuz. Sizinle sırlarımızı, yaşadıklarımızı paylaşıyoruz… Hep beraber eğlenceli dakikalar geçiriyoruz, şarkı söyleyip fıkra anlatıyoruz…

Derslerimizi eğlenceli geçiriyoruz… Siz bizim çalışkan olmamız için herşeyi yapıyorsunuz. Her zaman konuları anlamayınca başka konuya geçmiyorsunuz… Şöyle bir sözünüz var; dersi aç kurt gibi dinleyin,acıkmış gibi… Bu sözünüzü çok seviyorum…

Şimdi duygularımı satırlara döküyorum… Bu öğretmenler günü sizinle geçirdiğim son öğretmenler günü… Bundan sonra bu özel günde bu sözü kendi dersinizdeymişiz gibi söyleyemeyeceğiz, ama sizi hayatım boyunca unutmayacağım…

Siz başka sınıfları okuturken söz veriyorum öğretmenler gününüzü gözlerinize bakarak kutlayacağım.Şimdi benim için en değerli ve önemli sözü söyleyeceğim;

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN!!!


Sevgili Öğretmenim...

Öğretmenim,siz bizi hep korudunuz.Ve bizi doğru yola götürdünüz.Eskiden okuma yazma bilmiyorduk,onu da siz öğrettiniz.

Bizi hep sevdiniz.Bizi hep kavgalardan çektiniz.Yaptığımız hataları düzelttiniz.Sizi çok seviyoruz.Siz olmayınca sınıfça üzülüyoruz.

Sizi dinliyoruz ve başarılı oluyoruz.Ödevlerimizi okulda bitirtmeye çalışıyorsunuz.Siz dünyanın en iyi öğretmenisiniz!Çünkü siz anlayışlı ve hoşgörülü birisiniz.

Size birkaç sorum var.Siz nasıl bu kadar iyi bir öğretmensiniz? Siz daha önce önemli kimleri okuttunuz?Bize bu bilgileri öğrettiğiniz için teşekkür ederiz! SEVGİLER…


Sevgili öğretmenim ,

Bize öğrenmeyi öğreten, bizi karanlıktan aydınlığa çıkaran muhteşem insan. Bize yeri geldiğinde anne ve baba, yeri geldiğinde arkadaş kardeş olan değerli insan.

Sen benim hayatımda çok önemli bir yere sahipsin. Her ne kadar bazen seni üzsem de, bazen sana kırılsam da seni çok seviyorum . Çünkü biliyorum ki sen bizim gelecekte iyi bir insan olmamız ve iyi bir meslek sahibi olmamızı istiyorsun . Bunun için bazen kızıyor , bağırıyorsun ama aslında kalbin yumuşacık .

Çok sert biri gibi görünmeye çalışıyorsun ama ben senin o sert görünüşünün altında tam tersi bir durum olduğunu anlayabiliyorum . Çünkü sen öğretmensin , sert görünsen de çok iyi bir kalbin var ve çok merhametlisin .

Benim ve diğer arkadaşlarımın sağlam karakterli bir insan olması ve ileride iyi bir meslek sahibi olmamız için uğraşıyorsun , emek ediyorsun . Sınıfımızın sobası yanmadığında hiç üşenmeden , kibirlenmeden sobayı yakıp eğitim yuvamıza sıcaklığını katıyorsun . Bunun için sen önemlisin . Çünkü sen gerçek bir öğretmensin .

Bazen anne babalarımız bile sıkıldığında sen bize kucak açan , bizi bağrına basan ve bizi seven bir yakınımız oluveriyorsun . Öğretmenim sen kendini tüketerek bize ışık saçan bir değersin .

Bizim için her türlü fedakarlığı yapan bir insansın . Senin öğrettiğin bilgiler sayesinde milletimizi daha da ileriye götürmek için uğraşacağım . Çünkü sizler” insanlar topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarısınız ”Atatürk’ün de dediği gibi .

Sözlerime son verirken şunları söylemek isterim: Yüzünüzdeki o muhteşem gülümsemenizi ve merhametinizi bizden hiçbir zaman esirgemeyin canım öğretmenim . Sağlıcakla ve mutlulukla kalın değerli insan .


Sevgili öğretmenim

Bu satırları size,sizi ne kadar çok sevdiğimi anlatmak için yazıyorum.Hatırlıyorum da ilkokula başladığımda,ne kadar da ürkek ve çekingendim.

Ayrıca annem ve babam yanımda olmadığı için biraz da korkuyordum.Ama siz bana o şefkatli kollarınızla sarılıp,bütün korkularımı unutturdunuz.

Benim okuldaki annem ve babam oldunuz.Bir problemim olduğunda sizinle paylaşacak kadar yakın oldunuz bana.Bildiğim her şeyi siz öğrettiniz.Beni ve tüm arkadaşlarımı iyi yetiştirip hayata hazırlamak için elinizden gelenin en iyisini yaptınız.

Böylesine kutsal bir görevi başarıyla yerine getirdiğiniz için size kendim ve arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.İyi ki varsınız öğretmenim. SİZİ ÇOK SEVİYORUM.


CANIM  ÖĞRETMENİM

Sizinle gemiyle bir yolculuğa çıktık sanki…Bu geminin kaptanı sizsiniz.Bizi farklı güzelliklere doğru götürüyorsunuz. Siz sanki bir polissiniz,bir askersiniz. Bizi her kötülükten koruyorsunuz. İşte bu yüzden her şeyimizsiniz.

Siz bir ağaçsınız.Biz de meyveleriniziz.Sizin çiçeğiniz çocuk,baharınız okul… Tüm zorlukları üstlenip kendinizi mesleğinize adıyorsunuz. En güzel duygularla,en güzel bilgilerle yetiştiriyorsunuz.

Siz bir bahçıvan gibisiniz.Bahçıvanın en güzel gülleri,hiç yorulmadan,bıkmadan yetiştirdiği gibi,siz de bizim üzerimize titriyorsunuz. Siz,bizim ikinci annemiz,babamızsınız.Bizi üç yıldır kim büyüttü?Biz,sizi annemizden,babamızdan daha çok görüyoruz. Sınıfımızdaki yirmi beş çocuğu,gerçek çocuğunuz gibi seviyorsunuz. Sizden çok küçüğüz ama,sizin bizi ne kadar çok sevdiğinizi çok iyi biliyoruz.

Ben,sizi çocuk kalbimle çok seviyorum. Bana,sizi nasıl sevdiğimi sorarsanız,size kalbimi gösteririm. Siz,bizim en iyi dostumuzsunuz.Bir sıkıntımız olduğunda,bunu ilk siz fark ediyorsunuz,bizi teselli etmeye çalışıyorsunuz. Siz,yoktan var eden,bir mimarsınız.Büyük çabalarla bizi bu günlere getirdiniz, bize sahip çıktınız,yol gösterdiniz.

Bizim bilgi kaynağımız CANIM ÖĞRETMENİM. Okumayı,yazmayı,yurdumu sevmeyi,doğru olmayı,küçüğe sevgi,büyüğe saygı duymayı siz öğrettiniz. Biz Atatürk çocuklarıyız. Bizlere güvenin. Sizi çok seviyorum CANIM ÖĞRETMENİM. Öğretmenler gününüzü kutluyor,saygıyla ellerinizden öpüyorum benim çok sevdiğim ÖĞRETMENİM


Binlerce Sevgili Öğrencinizden Sadece Biri…

Sevgili Öğretmenim ;
Sizi Çok Seviyorum.Bana Okumayı-Yazmayı
Sevgiyi-Saygıyı
Anneyi-Babayı
siz öğrettinz size ne kadar teşekkür etsem azdır.
bu sene ayrılmak zorundayız ben 6.sınıda geçerken siz de 1.sınıfı okutacaksınız.
Biliyorsunuz demi size düşen öğrenciler çok şansılar çünkü siz bu okulda en güzel ders anlatan gerektiği yerde gülen,gerektiği yerde sert davranan,disiplili bir öğretmensiniz
SİZİ SEVİYORUM CANIM ÖĞRETMENİM

İçerik Tarihi: 11 Nisan 2020 13:45

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.