1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Affedilmek / Affetmek Görmek
Rüyada Affedilmek / Affetmek Görmek

Rüyada Affedilmek / Affetmek Görmek

Rüyada Affedilmek / Affetmek görmek nasıl yorumlanır? Rüyada Affedilmek / Affetmek Görmek ne anlama gelir, Affedilmek / Affetmek rüyasının tabiri, Affedilmek Affetmek rüya yorumu ve rüyada Affedilmek / Affetmek görmek detaylı tabirleri yer almaktadır.

A+A-

Bu sayfada Rüyada Affedilmek /Affetmek Görmek nasıl yorumlanır hakkında detaylı olarak tabirler yer almaktadır. 


Rüyada Affedilmek /Affetmek görmek ne anlama gelir

Günahkar birinin rüyasında Allah tarafından affedildiğini görmesi, tövbe ederek günahlarının affedilmesine veya kefaret vereceğine işaret eder.

Bir kimsenin kendi kusurunu affettiğini görmek, yüksek mertebeye ve uzun ömre; gerek affedilmek gerekse affetmek mutluluğa, huzur bulup güzel işler yapılacağına delalet eder.

Rüyada birini affettiğini görmek, işlediğiniz sevaplardan dolayı Allah’ın sevgili kullarından birisi olduğunuzu size müjdeler. Af dilemek, bir haksızlığa uğrayacağınız ve bundan duyacağınız üzüntüyü delalet eder.

Rüyada birini affetmek, kişinin bir hayır işleyeceği, birini sevindireceği ve sevaba gireceğine işarettir. Af dilemek ise kısa bir süre sonra güç duruma düşüleceğine işarettir.

Affetmek büyüklüğe işarettir. Rüyada bir kimsenin yaptığı bir hatadan dolayı af dilediğini ve onu affettiğini görmek, herkese karşı iyi kalpli olduğunuza işarettir.

Sizin işlediğiniz birçok suçtan dolayı affedildiğinizi görmeniz, hatalı şekilde davrandığınıza ve bu hatayı mutlaka düzeltmeniz gerektiğine delalet eder.

Rüyada bir mahkeme salonunda hakim karşısında iken bir suçundan dolayı affedildiğini görmek, Allah tarafından günahlarının affedildiğine delalet eder.

Rüyada kendisinin bir başkasını affettiğini görmek, o kişiden bir hayır ve iyilik geleceğine; yaptığı bir kabahatten dolayı anne veya babasının kendisini affettiğini görmek, anne ve babasına karşı itaatinin gevşediğine ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir.

Bir başka rivayete göre de, cezaya müstehak olan günahkar bir kimsenin rüyada Allah tarafından suç ve kusurlarının affedildiğini görmesi, o kimsenin, doğru birisi olduğuna veya kefaret vermesine işaret eder.

Bazı yorumcular, bir kabahatlinin kabahatini affetmek, büyüklüktür ve böyle bir durumda kişi sevap işlemiş olur, demişlerdir.

Bazılarına göre; rüyada size kötülük yapan bir kimseyle barıştığınızı ve onu bu hareketlerinden dolayı affettiğinizi görmeniz, size karşı işlenen maddi bir hatadan dolayı bir hayli zarara girdiğinize, fakat bunu yapan kimsenin maddi durumu, zararını karşılayacak durumda bulunmadığı için ondan bir şey istemediğinize bu şekilde bir büyüklük gösterdiğinize delalet eder.

Bir başka rivayete göre de; rüyada yaptığı suç ve kusurunu affettiğini gören kimse, Allah’ın affına mazhar olacak bir amel yapar.

Bir kimse, başka bir kimsenin kendisinin kusurunu affettiğini görürse, o kimsenin ömrü uzun olur ve yüksek mertebeye erişir.

Rüyada kusuru affedilen kimsenin, ömrü uzun olur ve himaye edilir.

Affedilmek /Affetmek rüyasını görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdî bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.

Sizlerde Affedilmek /Affetmek veya Affedilmek /Affetmek benzeri nesneyi rüyanızda gördüyseniz, lütfen aşağıdaki yorum bölümü'nde yorum yazarak ve rüyanızı açık net olacak bir şekilde anlatmanızı önem ile rica ederiz. 

Rüyanızla ile ilgili rüya yorumcuları tarafından yapılan tabirleri ve yorumları bu sayfa içinde paylaşmaya çalışacağız, teşekkürler.

ruyada-gormek-ruya-ruya-tabiri-ruya-gormek-ruya-tabirleri-ruyatabiri.png

İçerik Tarihi: 25 Eylül 2020 18:25

Patnos / İçerik Editörü
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.