1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Bakara Suresi Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Bakara Suresi Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Bakara Suresi Görmek Ne Anlama Gelir

Bu sayfada; Rüyada Bakara Suresi görmek ile alakalı tabirler aşağıda yer almaktadır. Rüyada bakara suresi okumak, Rüyada bakara suresi diyanet rüya tabiri. Bakara Suresi'ni okuyan veya okunduğunu gören kimsenin; mahallesinden başka bir mahalleye taşın...

A+A-

Rüyada Bakara Suresi Görmek

Diyanet: Rüyasında Bakara Suresi'ni okuyan veya okunduğunu gören kimsenin; mahallesinden başka bir mahalleye taşınacağına, ömrünün uzun olacağına, belâ ve felâketlerden beri olacağına ve düşmanlarının şerrinden kurtulacağına yorumlanır.

Bir hâkimin rüyasında Bakara Suresi'ni okuduğunu veya okuyan kimseyi dinlediğini görmesi; o hâkimin uzun süre görevde kalacağına, rızkının bol olacağına, bir yoruma göre de ilim sahibi olacağına, hayır ve berekete kavuşacağına delalet eder.

 

Bakara Suresini Okuduğunu Görmek  

Rüyada bakara suresini okumak bütün kaza bela ve dertlerden emin olmak manasına gelir. Özellikle, kadınların kendilerini muntazam bir şekilde giyinmiş Bakara suresini okurken görmeleri yüreklerinden geçen evlat isteklerinin dahi kısa bir sürede gerçekleşeceğini yansıtır.

Erkeklerin de isteklerine ve arzularına kısa bir sürede ulaşacaklarını simgeler. Korku ve dehşet konusunda endişe duyan kişilerin, ölüm korkusu çekenlerin bu rüyayı görmesi korkularının yersiz olduğunu ve onları emin bir hayatın beklediği manasına gelir.

Seyyid Süleyman: Hz. Aişe Validemize göre Bakara Suresini rüyasında okuyan veya okunduğunu gören kimse, bir mahalden başka bir mahale gider. Kısmeti gittiği yerdedir.

İbn-i Şirin diyor ki: Ömrü uzun olur. Belalara sabreder.

Kirmani şöyle diyor: Düşmanı kendisine zarar veremez. İşleri yolunda olur. Mirasa konar.

Cafer-i Sadık: Rüya sahibinin samimi ve kuvvetli bir dindar olacağını söylüyor.

İbn-i Fuzale demiştir ki: Kadı ise, vazifesine devam eder. Azl olunmaz. Alim ise uzun bir ömür sürer. Hali güzel olur.

Abdulgani diyor ki: Oğlu veya amcası ile miras yüzünden davalaşır.

Nafi ve İbn-i Kesir demişlerdir ki: Uzun yaşar. İlim sahibi, salih bir dindar olur. Evladından hayır ve bereket görür.

 

Rüyada Bakara’nın İlk Beş Ayetini Okumak Görmek

Rüyada bakara suresinin İlk 5 Ayetini okumak ve Ayetelkursi’nin nurundan faydalanmak kişilerin gün içerisinde karşılaşacakları şer dolu kişilerden de asla olumsuz yönde etkilenmeyecekleri manasına gelir.

Uzun vadede yorum yapılırsa imanın kuvvetleneceği ve dinin şartlarına uyum sağlamaya delalet eder. Özellikle dinin gereklerini yerine getirmeyen kişilerin bu tür hayırlı bir rüya görmeleri hem kendilerinin hem de hanelerinin yaşantısının din üzerine şekilleneceği konusunda bilgi sunar.

 

Bakara Okumak Kazalardan Korunmak Manasına Mı Gelir?

Rüyada Elif Lam Mim suresini okumak kazaların rüyayı gören kişilerin hanesinden uzak olduğu manasına gelir. Özellikle bu surenin okunmasının yarım kalması ya da biri tarafından engellenmesi de kişilerin hayatlarında yer alan hayırsız kişiler hakkında bilgi verir duanın tamamlanmasını engelleyen kişilerin size karşı şer dolu düşünceleri vardır.

İçerik Tarihi: 28 Şubat 2020 00:57

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.