1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Ceviz Görmek Ne Anlama Gelir

Bu sayfada Rüyada Ceviz Görmek rüyasının tabirini ve rüyada ceviz görmek neye yorumlanır hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. Rüyada CEVİZ Görmek Ne Anlama Gelir ve nasıl yorumlanır. Bir kimsenin rüyada ceviz toplayıp yediğini görmesi, kendisine bir.

A+A-

Rüyada Ceviz Görmek Tabirleri

Bir kimsenin rüyada ceviz görmesi, hazine edilmiş mal ile tâbir olunur. Yine ceviz, salih kimseler, reisler ve kardeşlerle, bedenin sıhhati ve uzun bir sefere delâlet eder. Cevizi gören kadın ise, çok uzun ömürlü olmaya işarettir.

Rüyada cevizlerin birbirine sürtülmesinden dolayı işitilen ses, düşmanlık ve şiddet ile kırılmış ceviz görmek, zahmetsiz ve meşakkatsiz elde edilen mala delâlet eder.


Rüyada Hind Cevizi Görmek

Kâhin ve falcıların sözü ile tâbir olunur. Hind cevizinden yediğini görmek, insanlar nezdinden sözünün doğrulanmadığına delâlet eder.


Rüyada Ceviz Toplamak Görmek

Bir kimsenin rüyada ceviz toplayıp yediğini görmesi, kendisine bir kadın tarafından gelecek mala delâlet eder. Rüyada ceviz ağacının yapraklarının düştüğünü veya onları topladığını görmek, büyük bir adamdan gelecek hayra ve ele girecek nimete delâlet eder.

ceviz-gormek-ruyada.jpg


Rüyada Ceviz Kabuğu Görmek

Rüyada cevizin kabuğunu yemek, cimri bir adamı gıybet etmeye işarettir. Rüyada ceviz yemek görmek para kazanmak demektir.


Rüyada Ceviz Ağacı Görmek

Bazıları da demiştir ki: "Rüyada görülen ceviz ağacı, uğursuz çetin ve artan mala sahip olan bir adama delâlet eder."

Neblusî (rh.a) demiştir ki:
"- Rüyada ağaçtan düşüp iki eli veya ayağının kırıldığını gören helak olmaya yaklaşır, bir belâya girer, fakat sonra bundan halâs olur.

ruyada-ceviz.jpg


Rüyada Ceviz Kabuğu Yemek Görmek

Rüyada cevizin kabuğunu yediğini görmek, cimri bir adamı gıybet etmeye işarettir.

CEVİZ KABUĞU: Bir kimsenin rüyada kabuk görmesi, elbiseye delâlet eder.


Rüyada Cevizlerin Kabuklarını Görmek

Çünkü meyvenin kabuğu onu örten elbise gibidir. Bazı kere de kabuk görmek, hâmile bir hatunun çocuğunu düşürmesine işaret eder.


Rüyada Bahçede Ceviz Toplamak Görmek

Rüyada bir bahçede ceviz toplayıp biriktirdiğini görmek, bir kadın tarafından gelecek mala işarettir. Eğer rüya esnasında gördüğü cevizin kabuğu soyulmuş ise, kendisine kifayet edecek derecede rızıklanır.

ruyada-ceviz-tolamak.jpg


Rüyada Ceviz Toplayıp Yemek Görmek

Bir kimsenin rüyada ceviz toplayıp yediğini görmesi, kendisine bir kadın tarafından gelecek mala delâlet eder. Rüyada ceviz ağacının yapraklarının düştüğünü veya onları topladığını görmek, büyük bir adamdan gelecek hayra ve ele girecek nimete işaret eder.


Rüyada Hint Cevizi Görmek

Yorumculara göre; Hint Cevizi, kâhin ve falcıların sözü ile tâbir olunur. Hind cevizinden yediğini görmek, insanlar nezdinden sözünün doğrulanmadığına delâlet eder.


Rüyada Kurumuş Ceviz Ağacı Görmek

Kurumuş ceviz ağacı para durumunuzun bozulacağını işaret eder. Ceviz ağacı yıkılırsa yakınlardan boyu uzun birisinin ölümünü haber verir. Bir kimsenin rüyada ceviz görmesi, hazine edilmiş mal ile yorumlanır. Yine ceviz, salih kimseler, reisler ve kardeşlerle, bedenin sıhhati ve uzun bir sefere işaret eder. Cevizi gören kadın ise, çok uzun ömürlü olmaya işarettir. Rüyada cevizlerin birbirine sürtülmesinden dolayı işitilen ses, düşmanlık ve şiddet ile tâbir olunur. Kırılmış ceviz görmek, zahmetsiz ve meşakkatsiz elde edilen mala delâlet eder.

ruyada-ceviz-agaci.jpg


Rüyada Ceviz Toplamak Görmek

Yorumculara göre; Ceviz toplamak Aile yaşantınızın mutlu olmasının belirtisidir. Rüyadada bir bahçede ceviz toplayıp biriktirdiğini görmek, bir kadın tarafından gelecek mala işarettir. Eğer Rüya esnasında gördüğü cevizin kabuğu soyulmuş ise, kendisine kifayet edecek derecede rızıklanır. Rüyada çürük ceviz birisinin sizi kandırılacağını belirtir.


Rüyada Ceviz Görmek Farklı Bir Tabiri

Rüyada ceviz görme gömülü bir servete, ceviz ağacı; kötü bir adama, ceviz yemek; önemli bir hastalığa tutulmaya, ceviz toplamak; yanlış bir hareketinizle birilerinin kavgasına sebep olacağınıza, ceviz ağacının kuruduğunu görmek; sıkıntıya düşmeye işarettir.


► Rüyada Ceviz Ağacının Meyvesini Görmek

Ceviz ağacının meyvesini görmek, meşakkat ve zahmetle elde edilecek mala işarettir.

ruyada-ceviz-gorme.jpg


Rüyada Ceviz Ağacı Görmek

Ceviz ağacı: kötü ve açgözlü bir adamla karşılaşacağınıza yorulur. Ceviz ağacından düşmek ise başınız belaya girecek ancak kurtulacaksınız anlamına gelir. Ceviz koparmak mecburi bir seyahat nedeniyle sevdikleriniz ayrı kalacağınız anlamındadır.

Bazıları da demiştir ki: "Rüyada görülen ceviz ağacı, uğursuz çetin ve artan mala sahip olan bir adama işaret eder."

Neblusî (rh.a) demiştir ki:
Rüyada ağaçtan düşüp iki eli veya ayağının kırıldığını gören belaya girer, fakat sonra bundan kurtulur."

Rüyada alında ceviz, badem, ya da ondan büyük veya küçük fazlalık görmek, erkek çocuk ile yorumlanır.

Rüyada ceviz ağacı üzerinde bekçi olduğunu görmek, büyük bir şahsiyet olmaya işarettir.

Rüyada ceviz, badem gibi şeylerden yağ çıkardığını görmek, zahmet ve güçlükle para kazanmaya işarettir. Çünkü cevizden yağ çıkarmak zahmetli bir iştir.

İçerik Tarihi: 01 Ağustos 2019 08:42

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.