1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Çocuk Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Çocuk Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Çocuk Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Çocuk Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Çocuk Görmek,Rüyada Çocuk Doğurmak Görmek,Rüyada Çocuk Emzirmek Görmek,Rüyada Çocuk Bakmak Görmek,Rüyada Erkek Çocuk Görmek,Rüyada Kız Çocuk Görmek,Rüyada Çocuk Sahibi Olmak Görmek,Rüyada Çocuk Kaybetmek ....

A+A-

Rüyada Çocuk Görmek

Rüyada çocuk görmek, kim tarafından görüldüğüne ve ne şekilde görüldüğüne bağlı olarak farklı anlamlara gelebilir.

Fakat rüyada çocuk görülmesi genellikle rüyayı gören kişinin mutlu olacağına dair bir işaret olarak düşünülür. 

Çocuklar birden fazlaysa ve özellikle de güzellerse bu; rüya gören kişinin maddi durumunda bir iyileşme olacağına dair bir işaret olarak görülür. Bir kadının rüyasında çocuk görmesi,o kadının çocuk sahibi olma isteğini belirtebilir. 

Rüyada görülen çocuk ayrıca bir yerlerden haber geleceğine dair bir işarettir. 

"Rüyadaki çocuk erkekse bu gelecek haberlerin müjdeli olacağına, kızsa daha kederli haberlerin gelebileceğine inanılır.Eğer rüyanızdaki çocuğu tanımıyorsanız bu bir düşmanınız olduğuna işarettir. Düşmanınızın hangi durumda olduğuna, rüyanızda çocuğu ne şekilde gördüğünüze dayanarak yorum yapabilirsiniz. Mesela, rüyanızdaki yabancı çocuğun sağlık durumu kötüyse bu  düşmanınızın kötü bir hal içinde olduğu şeklinde yorumlanabilir."

Rüyada Çocuk Doğurmak Görmek

Rüyada çocuk doğurduğunu görmek,rüyayı gören bir kadın ise o kadının içindeki dertlerden kurtulacağına işaret eder.

Eğer doğum yapan kişi bir erkekse, bu rüya o erkeğin sağlık durumunun kötüye gideceği veya sıkıntılı bir duruma gireceği şeklinde yorumlanır. 

Rüyada Çocuk Emzirmek Görmek

Çocuk sahibi olmayan bir kadının rüyasında çocuk emzirmesi, bu kadının yakın gelecekte gebe kalıp bir çocuğu olabileceğine işarettir.

Rüyada Çocuk Bakmak Görmek

Rüyada çocuk baktığını görmek, kişinin içindeki çocuğun tutkularını göz ardı etmemesi gerektiğini gösterir. 

Rüyada çocuk bakıcısı görmek ya da aramak ise, o kişinin çocuksu arzularını fark edip; o arzuları gerçekleştirmek için uğraşması gerektiğini ifade eder.

Rüyada Erkek Çocuk Görmek

Rüyada erkek çocuk görülmesi müjdeli haberlere bir işarettir.

Yeni bir iş fırsatı karşınıza çıkabilir ya da bulunduğunuz işinizde daha iyi bir konuma geçebilirsiniz.

Ayrıca kendi hayatınızla alakalı ya da yakın çevrenizden bir kişi ile ilgili mutluluk verici bir haber gelebilir.

Rüyada Kız Çocuk Görmek

Rüyada kız çocuk görülmesi üzücü haberlerin gelebileceği şeklinde yorumlanır. Yakınlarınızla alakalı sizi husursuz edecek şeyler öğrenebilir ya da kendi iş hayatınızda veya özel hayatınızda sizi zorlayan durumlarla karşı karşıya gelebilirsiniz. 

Rüyada Kendini Çocuk Olarak Görmek 

Kişinin kendisini rüyada çocuk olarak görmesi, gören kişi yetişkin bir kadınsa; karakterindeki maskülen tarafların gelişmiş olduğunu gösterir.

Eğer rüyayı gören kişi yetişkin bir erkekse, bu rüya içindeki çocuğun hala yaşadığını ve içindeki çocuğun tutkularını anlaması gerektiğine bir işarettir.

Bunun yanında, yeterince olgunlaşmamış kişilik özelliklerinin bulunduğunu ve özelliklerini olgunlaştırmak için çabalaması gerektiğini gösterir.

ruyada-cocuk.jpg

Rüyada Çocuk Sahibi Olmak Görmek

Rüyanızda bir çocuğunuzun olduğunu görmek, eğer gerçek hayatta henüz anne değilseniz, kaybettiğinizi sandığınız birşeyin birden ortaya çıkabileceğine, veya artık olmasından umudu kestiğiniz bir işin bir anda şaşırtıcı bir biçimde olumlu sonuçlanabileceğine yorumlanır.

Rüyada Çocuk Kaybetmek

Rüyada çocuk kaybetmek, iş ya da özel yaşamınızla ilgili bir konuda yavaş yavaş umudunuzu kaybetmeye başladığınızı gösterir.

Rüyada bir şey kaybetmek genel anlamda, hayatınızda bazı şeylerin ters gittiğini, düzensiz olduğunu gösterir.

Çocuk da sevinç demektir. Bu durumda çocuk kaybettiğini görmek, yaşantınızdan artık sevinç duymadığınıza, gelecek için umudunuzun kalmadığına yorumlanır.

Rüyada Bir Çocuğun Saçını Çekmek Görmek

Rüyada kendinizi bir çocuğun saçını çekerken görmeniz, borç verdiğiniz birinin borcunu geri ödemesi için biraz çaba sarfetmeniz ve o kişinin üstüne gidip hatırlatmanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada Çalışan Bir Çocuk Görmek

Rüyada ders çalışan veya bir işyerinde çalışan bir çocuk gördüyseniz bu yaşantınızda sakin ve huzurlu bir dönemin başlayacağı şeklinde yorumlanır. Yakın bir zamanda çevrenizdekilerle daha iyi anlaşmaya başlayabilir, küs olduklarınızla barışabilirsiniz.

Rüyada Çocuk Kurtarmak Görmek

Rüyada bir çocuğu kötü bir durumdan kurtardığını görmek, kişiliğinizin çocuksu kalmış yönlerini kaybetmekten korktuğunuza yorumlanır.

Aynı zamanda, zarar gören kişilik özelliklerinizi kurtarmak ve düzeltmek için gösterdiğiniz çabaları temsil eder.

Rüyada Ağlayan Çocuk Görmek

Rüyada ağlayan çocuk görmek sizin ya da yakınınızdan birinin hasta olabileceğine işarettir. Aynı zamanda ağlayan çocuk bir düşmanınızı da temsil ediyor olabilir.

Düşmanınız olan bu kişi, kimi zaman çocukça davranabilen ve psikolojik sorunlara sahip birisi olabilir.

Rüyada gördüğünüz çocuğun ağlarken aynı zamanda burnu da akıyorsa, bu düşmanınızın hasta veya kötü bir durumda olabileceğini gösterir.

Rüyada Hasta veya Mutsuz Bir Çocuk Görmek

Rüyada hasta veya mutsuz bir çocuk görmek de ağlayan bir çocuk görmekle benzer olarak bir düşmanınız olduğunu gösterir.

Hasta bir çocuk, düşmanlarınızdan gelebilecek bir kötülüğü temsil eder.

Rüyada Yeni Doğmuş Çocuk Görmek

Rüyada yeni doğmuş çocuk görmek, bazı şeylere sil baştan başlama isteğinizi temsil eder.

Yeni doğmuş gibi çok küçük bir çocuk görmek ise, bazı problemlerinizin olduğunu ancak etrafınızdaki kişilere belli etmek istemediğinize yorumlanır. Gerçek duygularınızı göstermemek için kimi zaman rol yaptığınızı gösterir.

Rüyada Bir Çocukla Birlikte Oyun Oynamak Görmek

Rüyanızda küçük bir çocukla oyun oynadığınızı görmek, aşk hayatınızda bazı umut ettiğiniz şeylerin gerçekleşeceğine işarettir.

Eğer yalnızsanız birisine aşık olabilir veya hoşlandığınız, ilgi duyduğunuz kişi ile bir başlangıç yapabilirsiniz.

Hali hazırda birisi ile bir birlikteliğiniz varsa, aranız kötüyse barışabilir veya evlenme teklifi gibi romantik bir teklif alabilirsiniz.

Rüyada ocuk Görmek Psikolojik Analizi

Rüyada çocuk görmek, hayatınızdaki daha masum dönemlere, yani çocukluğunuza dönme isteğinizi temsil eder.

Yetişkinlik dönemi sorunlarından, sıkıntılarından ve sorumluluklarından sıkıldığınızı ve daha özgür olup, hayatın tadını çıkarmak istediğinizi gösterir.

ruyada-cocuk-gormek.jpg

Eğer rüyada görülen çocuk daha çok küçük ise ya da yeni doğmuş bir bebek ise bu yaşantınızda yeniden başlamak istediğinizi gösterir. Yaşadığınız sorunlar veya kötü tecrübeler sonucunda bozulan, belki kötüleşen kişilik özelliklerinizi yeniden saf ve lekesiz bir hale getirmek istediğinize yorumlanır. Bebek, karakterinizin hiç bozulmamış, saf ve değişmemiş yönlerini temsil eder.

Kendini bebek veya küçük bir çocuk olarak görmek, bu özelliklerinizi özlediğinizi ve yeniden kazanmak istediğinizi, ruhen temizlenmek istediğinizi gösterir.

Ayrıca geçmişte kişiliğinizi bozduğunu düşündüğünüz olayları artık unutmanız gerektiğine de işaret eder.

İçerik Tarihi: 24 Aralık 2019 18:50

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.