1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Rüyada Cuma Hutbesi Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Cuma Hutbesi Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Cuma Hutbesi Görmek Ne Anlama Gelir

Bu sayfamızda Rüyada cuma hutbesi görmek nedir ve neye işarettir. Rüyada hutbe dinlemek ne anlama gelir. Rüyada görülen cuma hutbesi neyi ifade ediyor. Rüyada Hutbe doğru sözlülük ve halka yardımı birlikte temsil eder. Dini hayatı yerinde olmayan biri....

A+A-

Rüyada Cuma Hutbesi Görmek

Rüyada hutbe okuduğunu gören, eğer durumu uygun ise politikaya atılır ve önemli bir yere gelir. Hutbe okuduğunu ve kendisinin de dinlendiğini gören, siyasi bir topluluk içinde yer alır.

Hutbe doğru sözlülük ve halka yardımı birlikte temsil eder. Bir kimsenin hutbe okuduğunu ve herkesin onu dinlediğini görmek ise, birlik ve beraberliğe işaret eder.

Dini hayatı yerinde olmayan biri için rüyada hutbe okumak ve dinlemek bir ikaz niteliği taşır.


Rüyada Hutbe Okumak Görmek

Bir kimsenin rüyada minbere çıkıp hutbe okuduğunu görmesi, bir hayra ereceğine şan ve şerefinin artacağına, işarettir.

Rüyasında kendisinin minbere çıka­rak hutbe okuduğunu görmesi, bir hayır ve menfaate nail olmasına işarettir denmiştir. Bir kadının rüyasında hutbe okuduğunu görmesi, iyi bir kimse ile evleneceğine işaret eder.

Bazı yoruma göre ise, kadının rüya da hutbe okuduğunu görmesi, iyi sayılma­mıştır. O kadın için bu rüya, mahcup olacağına utanacak bir iş yapmasına işaretle yorumlanmıştır.


Rüyada Minder Görmek

Rüyada minber üzerinde hutbe okuduğu­nu görmek, yüce makama işâret eder. Ehil olmayan bir kimsenin rüyada hutbe okuduğunu görmesi, zarar ve ziyana uğra­maya, üzüntü ve kedere duçar olmaya işâret eder. Devlet reisinin rüyada minber üzerinde hutbe okuduğunu görmesi, adalet ve iyi ida­reye işâret eder.


Rüyada Hutbe Okumak Görmek

Hutbe okurken minberden düştüğünü gör­mek, bulunduğu mevkiden atılacağına işârettir. Rüyada minbere çıkmak istediği halde bu­nu yapamadığını görmek, arzu ve isteklerine kavuşamayacağına işâret eder.

Hutbeyi güzel bir şekilde okuduğunu, hutbe hakkındaki sözlerini bitirdiğini, halkın susarak ona baktıklarını ve namazını da dinî kaidelere göre tamamladığını gören kimse, bir vilayete vali olur ve orada bulunan halk, ona saygı gösterir ve itaat ederler.

İçerik Tarihi: 23 Şubat 2020 12:11

Etiketler : ,

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.