1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? rüyada deprem olması görmek. Rüyada deprem görmek, Depremde binanın altında kaldığını ve kendinizin göçüğün altından çıktığınızı görmek kişinin aynı şekilde gerçek zamanda da zorlukların altından tek başınız.

A+A-

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek

Gerçek hayatta da bir felaket olan deprem aynı şekilde rüyada gördüğümüzde de hayatımızda yaşayacağımız felaketleri haber verdiği rüya tabirlerinde yorumlanmaktadır. 

Depremde binanın altında kaldığını ve kendinizin göçüğün altından çıktığınızı görmek kişinin aynı şekilde gerçek zamanda da zorlukların altından tek başınıza kalkacağınızı ifade eder.


Rüyada Depremde Ölmek Görmek

Rüyada depremde ölmek ömrünüzün uzun olacağına işaret etmektedir. Depremde bir yerin sallandığını görmek, o bölgede bir musibetin meydana gelmesine veya emanete hıyanet edilmesine işaret eder.


Rüyada Evin Sallandiğini Görmek

Bu rüyanın bazı iyimser yorumları da bulunmaktadır. Örneğin rüyada deprem görmek, bazı kaynaklara göre hayatınızda olacak yeni bir yapılanma ve büyük bir değişiklik olarak da ifade edilmektedir. Hatta müjdeli bir habere delalet etmesi şeklinde de yorumları bulunur.

İbn-i Sirin Hazretlerinin yorumuna göre ise rüyada evin sallandığını ve diğer bir değişle zelzele olduğunu görmek depremin şiddetine bağlı olarak rüya sahibinin sıkıntılar yaşayacağına işaret eder.


Rüyada Depremden Zarar Görmek

Rüyanızda depremden zarar görmek ülke ekonomisindeki büyümeden dolayı zarar göreceğinize işarettir. Çünkü zelzele büyük afetlerdendir. Rüyanızda görmüş olduğunuz deprem neticesinde yerin çökmesi, o yörede meydana gelecek felakete, zorluklara, kıtlık ve benzeri olaylara işaret eder.


Rüyada Gerçekmiş Gibi Deprem Olduğunu Görmek

Rüyada depremden zarar görmüş binanın altında insanların yaşadıklarını ve çıkamadıklarını görmek ise iş veya aşk hayatınızda karşılaşacağınız zorluklar olarak yorumlanmaktadır.

Aniden bir deprem olması hayatınızın dönüm noktasında olduğunuzu ve bu noktada büyük sıkıntı ve problemlerle karşılaşacağınız şeklinde yorumlanmaktadır. Depremde evinin yıkıldığını görmek yine hayatınızda yaşayacağınız problemlerin yaklaştığına delalet etmektedir.


Rüyada Depremden Kurtulmak Görmek

Rüyada depremden kurtulmak, rüya sahibinin karşılaşacağı sıkıntı ve zorluklardan kendi çabasıyla kurtulmaya işaret eder. Başınıza gelecek her türlü belayı kendi çabanızla atlatacağınızı ifade eder.


ruyada-deprem-gormek.jpg

Rüyanızda depremi beklemek, hamile kadının çocuğunu düşürmesine, bir yerden bir yere göç etmeye işarettir.

Rüyanızda yerin sarsılması sonucu deprem meydana geldiğini görmek, iş ve geçimde meydana gelecek canlılığa ve berekete delâlet eder.

Rüyada bir mahalde deprem olduğunu ve orada bir takım insanların yere battığını ve bir kısmının da kurtulduğunu görmek, devlet başkanının oraya geleceğine ve halka zulüm ile muamele edeceğine işarettir.

Kıtlık hüküm süren bir yerde deprem olduğunu görmek, o yerin mahsulünde meydana gelecek büyüme ve berekete delâlet eder. Bağ ve bahçede deprem olması, o bahçede mahsulâtın çok olacağına ve yaz meyvelerinin bolluğuna işaret eder.

Rüyada Mayıs ayının gece ve gündüzünde deprem olduğunu görmek, halk arasında çıkacak kavgaya ve devamlı meydana gelecek fitnelere delâlet eder.

Haziran'da görülen deprem, şerli ve kötü insanların helakine işarettir. Temmuz ayı içinde deprem görmek, şanlı ve ulu bir zatın vefatına delâlet eder. Ağustos ayında görülen deprem, o yere yönelecek bir düşmana işarettir.

Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder. Rüyada depremler, her şeyin aniden değişeceğini haber verir. Rüyada depremde her tarafın yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete delalet eder.

Deprem, bazı yorumculara göre yolculukla da yorumlanır. Bir dağın deprem ile yer değiştirdiğini görmek, bulunduğu yere bazı ilahi felaketlerin geleceğine işarettir.

ruyada-deprem.jpg


Rüyada Depremi Yaşamak Görmek

Rüyada depremi yaşamak üzüntü, zarar, ziyan ve işlerin kötü gitmesine tabir olunur. Rüyada aynı zamanda deprem görmek, korku ve şiddete de alamettir.


Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? 

Rüyada deprem görmek nedir; Rüyalar insanların bilinçaltıyla ilişkilendirildiğinde bu tarz rüyaları görme sebebiniz deprem korkusu gibi nedenlerden de kaynaklanabilir.

Bazı insanlar için rüyalar kendilerine hayatın sunduğu bir rehber niteliğindedir. Bu nedenle gördükleri rüyaların tabirlerini araştırırlar.

Yine bazı kaynaklarda deprem olmasını görmek iş hayatında yaşanacak canlılık ve hatta bereket olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca etrafınızdaki arkadaşlarınıza dikkat etmeniz gerektiği şeklinde de bir uyarı olduğu düşünülmektedir.

Depremden zarar görmek ülke ekonomisindeki büyümeden kaynaklı bireysel ekonominizin zarar göreceğine işarettir. Gerçek hayatta da oldukça korkutucu bir afet olan deprem rüyada görüldüğü takdirde de genel olarak kötü olayların habercisi olarak söylenmektedir.

Kısacası Rüyada deprem olduğunu görmek; keder, sıkıntı, problem, üzüntü olarak yorumlanabilir.

İçerik Tarihi: 28 Ocak 2020 19:24

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.