1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Horoz Görmek Ne Anlama Gelir? Rüya tabirleri, Rüyada horoz, Rüyada horoz almak görmek, Rüyada horoz dövüşü görmek, rüyada horoz kesmek görmek, Rüyada horoz sesi duymak, Rüyada horoz gören kişi yeni şeyler öğrenmeye ve kendini geliştirmeye meraklıdı

A+A-

Rüyada Horoz Görmek

Rüyada horoz görmek erkek evlada işaret eder.

Rüyada horoz gören kişi sorunlarından, üzüntülerinden kurtulur ve rahata kavuşur.

Rüyada horoz görmek rütbeli, itibar sahibi ve zengin bir kişiyi de ifade eder.

Rüyada horoz gören kişi yeni şeyler öğrenmeye ve kendini geliştirmeye meraklıdır ve etrafındaki insanlar da bilgili, kültürlü kişilerden oluşur.

Bir başka rivayete göre ise bir kimse eğer rüyada kendisini horoz olarak görürse o kişi vefat eder.

Rüyada horoz görmek insanlara günah ve kötülüklerden uzak durmalarını söyleyip de bu doğrultuda hareket etmeyen kişilere de işaret eder.

horoz-gormek-ruyada.jpg

Bir baska rivayete görede: Rüyada horoz, sevimli bir erkek çocuktur.

Bir kimsenin rüyada aldigi horoz, onunla bir adamin arasini bulmaya isaret eder.

Rüyada horoz gören kimsenin, hikmet sahibi bir kimse veya alimlerin yanlarina gidip gelmekle onlardan çok menfaat görmesine isaret eder, denilmistir. Kendisinin horoz oldugunu gören yakinda vefat eder.

Bir horozun gagasiyle kendisini bir veya iki kere vurdugunu gören kimseyi öldürür.

Horoz görmek, müezzine, yahut hatibe yahut güzel okuyan kimseye isaret eder. Bazen de horoz kendisi yapmadigi halde iyilikle emreden bir kimseye tabir edilir.

Bazen de horoz, çok evlenen adama yahut simsara yahut bekçiye isaret eder. Bazi kere horoz, muhtaç oldugu seyi nefsi için tercih eden cömert bir erkege yahut bulduguyla kanaat eden ve nasibi az, sikintisi çok olan kimseye tabir edilir.

Bir kimse rüyada bir horoz aldigini görse, o kimsenin erkek bir çocugu olur, yahut bir ev satin alir, yahut bir kaybi geri gelir veya kaybindan haber gelir. Civcivler, hizmetçilere isaret eder.


Rüyada Horoz Kesmek Görmek

Rüyada horoz kestiğini görmek hayra yorulmaz. Rüya sahibinin dinî görevlerini yerine getirmediğine ya da ihmal ettiğine işaret eder.


Rüyada Horoz Almak Görmek

Rüyada horoz almak mutluluğa işaret eder. Rüya sahibinin hayırlı bir erkek evladı olacağına, yeni bir ev sahibi olacağına ve kaybettiği şeye kavuşmaya tabir edilir.


Rüyada Kırmızı Horoz Görmek

Rüyada kırımızı horoz görmek suistimal anlamına gelir. Rüyasında kırmızı horoz gören kişinin kendi çıkarları için bir şeyden menfaat elde etme çabasına işaret eder.


Rüyada Horoz Sesi Duymak Görmek

Rüyada horoz sesi duymak rüya sahibinin güzel haberler alacağına, mutlu olacağı olaylar yaşayacağına, sıkıntılardan kurtulacağına ve rahata ereceğine işaret eder.

ruyada-horoz-gormek.jpg

Rüyada Horoz Dövüşü Görmek

Rüyada horoz dövüşü görmek ya da iki horozun birbiriyle dövüştüğünü görmek kişinin aile hayatındaki sorunlara ve yaşayacağı zorluklara tabir edilir.


Rüyada Öten Horoz Görmek

Evlilik ve mutluluk habercisidir. Eğer horoz dövüşü gördüyseniz, aile içi huzursuzluklardan dolayı taşınacağınız anlamına gelir.

Kişinin sıkıntılarının geçeceğine işaret eder. Güçlü ve elinde türlü imkanları olan bir kimse olarak da yorumlanır. Horoz ne kadar güzel ise kısmet de o kadar büyük olur.

Rüyada bir horozu olan yabanci bir adama söz geçirir, horozu kestigini gören, düsmanina üstün olur. Horoz sesi duymak hayirli bir habere delalet eder.

► Kirmani ye göre: rüyada horoz görmek evlatla yorumlanir. Üzerine bir horozun saldirdigini gören bazi dost ve düsmanlari yü zünden üzülür.

► Cabir ül Magribi ye göre: elinde bir horoz oldugunu gör mek, bir çocugu olacagina delalet eder. Rüyada beyaz horoz görmek iyi ve emniyetli bir hizmetçiye isarettir. Bir horozla kavga ettigini gören biri tarafindan bir felakete ugrar. Horoz kestigini görenin hizmetçisi vefat eder. Bir horozu tutup kucakladigini gören, iyi huylu bir kisi ile dostluk kurar.

► Ebu Sait El Vaiz e göre: Rüyada horoz görmek, cesur ve kah raman bir erkek olarak tabir olunur.

İçerik Tarihi: 10 Ocak 2020 10:44

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.