1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir? rüyada karanlık yolda yürümek, rüyada karanlık sokakta yürümek, rüyada karanlık oda görmek, rüyada karanlık orman görmek, rüyada karanlık ev görmek, rüyada karanlık hava görmek, Karanlık hava o bölgede yaşayan her..

A+A-

Kişi rüyasında kendini karanlık bir yerde titrerken gören kişi gözü kara olarak atıldığı, sonundan da aslında hayır beklemediği bir işte fayda bulacak demektir.

Aynı zamanda da zorlukları aşmaya ve feraha kavuşmaya işarettir.

Rüyada karanlık ama loş bir ışığın yansıdığı oda, hala bir ümit olduğuna hiçbir şeyin bitmediğine tabir edilir.

Rüya sahibi zifiri bir karanlığın içinden gün ışığına çıkarsa şefaate kavuşur.


Rüyada Karanlık Görmek

Rüyasında kendini karanlık bir yerde kaybolmuş olarak gören kişi gözü kara olarak atıldığı, sonundan da aslında hayır beklemediği bir işte fayda bulacak demektir. Rüyada karanlıkta kalmak, hala bir ümit olduğuna hiçbir şeyin bitmediğine tabir edilir. Rüya sahibi zifiri bir karanlığın içinden gün ışığına çıkarsa şefaate kavuşur. Rüyada karanlık görmek; sevince, özlemi duyulan bir eşe, sıkıntı çekmeden elde edilen kazanca, memuriyette mevkiye geleceğine, mala gelecek artışa, güvende yaşamaya, yağmura, toplum yaşamında mutluluğa, güzel şansa, sorunlardan arınmış yaşayacağına delalet eder.


Rüyada Karanlık Ev Görmek

Rüyada görülen ev  temizse rüya sahibinin yakında dert ve sıkıntılarından kurtulacağına işarettir. Eğer rüya sahibi erkekse ve rüyasında gerçek hayatta bilmediği bir evi görmüşse, evlilik habercisidir. Henüz tanımadığı bir kadınla dünya evine gireceğine işaret kabul edilir. Evin güzelliği ise tanışacağı bu kadının güzelliğine delalet eder.


Rüyada Karanlık Hava Görmek

Karanlık hava o bölgede yaşayan herkesi ilgilendirecek olan belalı bir olaya,  çözümü zor bir durumla yüz yüze gelineceğine, huzurunun kaçacağına, kıymet kaybetmeye, kaprisli bir kişiye, üzülmeye delalet eder. Görülen rüya umudunu kestikten sonra elde ettiği zafere, hatalarının ardından hak ettiği ticari kazanca, sıkıntıya düşerek gözlediği hayra, cefa çekerek gözlediği toplu paraya delalet eder.


Rüyada Karanlık Yolda Yürümek Görmek

Rüyada karanlık yolda yürümek; memuriyette ve çalışma hayatında mertebeye ulaşılacağına, ticari kazancı yüksek girişimler içinde bulunacağına, mutluluğa, problemlerden arınmış bir hayat süreceğine, cömert aile ferdine, ferahlamaya, kolay kazanılan mülke, mutluluk dolu geleceğe, beceri sahibi bir kimseye, hak edilmiş mala, maddi külfeti bulunan arkadaştan kurtulmaya delalet eder. 


Rüyada Karanlık Sokakta Yürümek Görmek

Bu rüya çektiği sıkıntıların meyvesini alarak hayalini kurduğu varlığa, zorluklarla mücadele ederek hasret duyduğu galibiyete, sıkıntılara göğüs gererek elde ettiği kazanca, meşakkatle ümit ettiği hünere delalet eder. 


Rüyada Karanlık Oda Görmek

Rüyada karanlık bir odada yatmak; yeminin yerine getirileceğine, güvende hissetmeye, vefakar akrabaya, büyük mertebeye yükseleceğine, sağlıklı bir ömre, isteklerin yerine geleceğine, faydalı uğraşlar ile meşgul olacağına, kazançlı geleceğe, mala gelecek berekete, istenilen kuvvet sahibi olmaya delalet eder. Rüyada karanlık bir odada uyanıp korktuğunu görmek; Korkudan emin olup, hayattaki işlerinizin başarıyla sonuçlanacağına delalet eder.


Rüyada Karanlık Orman Görmek

Rüyada karanlık orman görmek; refah dolu yarınlara, iyi ve hayırlı eşe, dostlarla gülmeye, dingin bir hayat süreceğine, eli açık insana, sağlıklı yaşamaya, huzur bulmaya, maddi zorluklardan iyi duruma geçmeye, bir kaç hafta içinde öğrenilecek iyi değişimlere, yararlı işler gerçekleştireceğine delalet eder.


Rüyada Karanlık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada karanlik, sapiklikla yorumlanir. Rüyasinda karanlik bir yerin birden bire aydinlandigini, veya kendisinin karanlik olan bir yerden aydinliga çiktigini gören, günahkar ise tövbe eder, tutuklu ise tahliye edilir, hasta ise iyilesir, borçlu ise borcundan kurtulur.

Rüyasinda karanlik bir yere girdigini görmek halktan gizlemek istedigi bir sirri olduguna, karanligin birden bire aydinliga dönüstügünü görmek, sakladigi sirrin herkese açiklandigina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen karanlik, sapiklik ve hayrettir. Bundan dolayi. rüyada karanliktan aydinliga çiktigini gören kimse, kafir ise, Müslüman; günahkar ise, tövbe eder. Hapis ise. hapislikten kurtulur. Karanlik zulme de isarettir. Bu sebepten bir kimse karanlik bir yere girdigini görse, zalim olmasina isarettir. Karanlik görmek, göz ve kalbinin kararmasina ve halktan gizlemek istedigi seyi gizlemeye isarettir.

İçerik Tarihi: 22 Ocak 2020 20:05

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.