1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada karga görmek,Rüyada Karga Sesi Duymak,Rüyada Karga Öldürmek,Rüyada Karga Sürüsü Görmek,Rüyada Karga Ölüsü Görmek,Rüyada Karga Yavrusu Görmek,Rüyada Kargayla Konuşmak,Rüya Tabirleri

A+A-

Rüyada Karga Görmek

Rüyada karga görmek rüya sahibinin anlaşmazlık içinde olduğu ve onları kıskanan insanlara işarettir.

Rüyasında karga gören kişi bunun anlamının gizli ve sinsi düşman olduğunu bilmelidir.

Bu sinsi düşman rüya sahibine karşı güler yüzlü ve sevecen gözükse de aslında içten içte ona tuzaklar kuran kişi olarak da nitelendirilebilir. 

Rüyada karga görmek; sizi sevdiklerinizden ayırmak isteyen düşmanların varlığına, sözünü yerine getirmeyen biri ile tanışmaya, karga ile konuştuğunu görmek; güzel bir haber almaya, kargaların bağırdığını görmek; para kaybetmeye, kötü bir haber almaya, kargayı yakaladığınızı görmek; kötü işlere gireceğinize, şafak vakti karganın bağırması, uğursuz ve kötü şeylerin olacağına işarettir.

Bu gizli düşman sürekli rüya sahibinin arkasından konuşmaktan çekinmez  ve onu gafil avlamak için hep zayıf bir anını kollar.

Uğursuzluğun simgesidir. Karga sesi duyduysanız, bazı insanların önerilerini dikkate alıp zarara uğrayacağınıza işarettir.

Rüyada görülen karga bazen patavatsız, densiz, haram mal yiyen, sahtekar birine de yorulur.

Bir başka tabire göre rüyada görülen karga kişinin gurbete gideceğine işarettir.

ruyada-karga-gormek-1.jpg

Rüyada kirmizi gagali kargayi görmek, oyun, nese ve kuvvet sahibi bir kimseye delalet eder. Bir kargayi görmek, ortakligi ve fakir bir kavmi seven asli ve daimi olmayan izdiraba delalet eder.


Rüyada görülen karga kusu, iri, kaba, yalanci, sözünde durmayan sabirli bir adama isarettir.


Rüyada karga görmek, kibirli, cimri, çok yalanci ve sözünde durmayan bir kimsedir.


Rüyada karga avladigini gören kimse, fakirlik ve darlik içinde ve sikinti ile haram mala sahip olur.


Karganin ekin ve agaç üzerinde görülmesi iyi degildir. Karga kisin habercisidir.


Bir kimse rüyada ev üzerinde bir karga görse, fasik bir adam o kimseye hanimi hakkinda hiyanet eder.


Karga dosttan ayrilmaya ve gurbete isarettir. Rüyada karga etini yedigini gören kimse, hirsizlardan eline mal geçer. Bir kimseye rüyada bir karga verilse, o kimse sevince erisir.


Rüyada bir kargayi Kabe üzerine düstügünü gören, fasik (günahkar) kimsenin, temiz bir kadinla evlenecegine isarettir.

Rüyada evinde çok karga bulundugunu gören kimse, ömrünün sonuna kadar, izzet ve yücelik ve mala erisir. Çok kargalar çok lakirdi eden birtakim insana isarettir.


Karga, hilekar, harpçi, gaddar ve sirf nefsinin arzusu için çalisan bir adamdir. Bazen de karga, meskeninden uzak kalmaya, üzüntüye, kedere, sikintiya, uzun yolculuga, aile ve akrabalari tarafindan beddua ve gücenmeyi gerektiren seyde bulunmaya ve kötü bir tedbir almaya isarettir.


Karga fasik ve çok yalanci bir insandir. Rüyada bir karga ile ugrastigini gören kimse, fasik ve çok yalanci bir insanla ugrasir.


Bir kimse, bir kargaya rastgeldigini veya kargayi elinde tuttugunu görse, o kimsenin kendi isinde aldanmasina ve isteginin iptal edilmesine isarettir.


Bir kimse bir kargayi bir ev veya bir mahallede görse, o yerde fasik bir insan bulunduguna isarettir.


Rüyada kendisi için bir karga avladigini gören kimse, batil ve esassiz bir husustan ganimete erisir.


Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyada alakarga haram mala delalet eder. Evinde karga görmek, karisi ile yabanci bir erkegin münasebetine, yahut evinin biri tarafindan tecavüze ugrayacagina ve çalinan mala delalet eder.


Rüyada Karga Sesi Duymak

Rüyada karga sesi duymak, kişinin etrafında yükselen çatlak seslere bir gösterge olabilir. Bu kişiler rüya sahibine yanlış yorumlarda ve isteklerde bulunup, onu yanlış bir şey yapmaya zorlayacak ve kişi bu nedenle para ve mal kaybına uğrayacak demektir.


Rüyada Karga Öldürmek

Rüyada kargayı vurarak öldürmek helal kazanıldığından şüphe edilen mala, mal ve para kaybetmek suretiyle fakirliğe düşüleceğine ve zor durumda kalınacağına delalet eder.


ruyada-karga-gormek-3.jpg

Rüyada Karga Sürüsü Görmek

Rüyada karga sürüsü görmek, rüya sahibinin çevresinde çok ve boş konuşan insanların fazlalığının göstergesidir.


ruyada-karga-gormek.jpg

Rüyada bir kargayi Kabe üzerine düstügünü gören, fasik (günahkar) kimsenin, temiz bir kadinla evlenecegine isarettir.


Rüyada evinde çok karga bulundugunu gören kimse, ömrünün sonuna kadar, izzet ve yücelik ve mala erisir. Çok kargalar çok lakirdi eden birtakim insana isarettir.


Karga hilekar, harpçi. gaddar ve sirf nefsinin arzusu için çalisan bir adamdir. Bazen de karga, meskeninden uzak kalmaya. üzüntüye, kedere, sikintiya, uzun yolculuga, aile ve akrabalari tarafindan beddua ve gücenmeyi gerektiren seyde bulunmaya ve kötü bir tedbir almaya isarettir. Karga fasik ve çok yalanci bir insandir.


Rüyada bir karga ile ugrastigini gören kimse, fasik ve çok yalanci bir insanla ugrasir. Bir kimse, bir kargaya rastgeldigini veya kargayi elinde tuttugum görse, o kimsenin kendi isinde aldanmasina ve isteginin iptal edilmesin isarettir.


Bir kimse bir kargayi bir ev veya bir mahallede görse,, o yerde bir insan bulunduguna isarettir. Rüyada kendisi için bir karga avladigini gören kimse, batil ve esassiz bir husustan ganimete erisir.


Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen karga kusu. iri. kaba. yalanci, sözünde durmayan sabirli bir adama isarettir. Rüyada karga görmek, kibirli, cimri, çok yalanci ve sözünde durmayan bir kimsedir.


Rüyada karga avladigini gören kimse, fakirlik ve darlik içinde ve sikinti ile haram mala sahip olur. Karganin ekin ve agaç üzerinde görülmesi iyi degildir.


Karga kisin habercisidir. Bir kimse rüyada ev üzerinde bir karga görse, fasik bir adam o kimseye hanimi hakkinda hiyanet eder. Karga dosttan ayrilmaya ve gurbete isarettir.

 

Rüyada karga etini yedigini gören kimse, hirsizlardan eline mal geçer. Bir kimseye rüyada bir karga verilse, o kimse sevince erisir.


Rüyada Karga Ölüsü Görmek

Rüyada karga ölüsü görmek pek de iyi değildir, kişinin vatanına dönemeden gurbette hayatının sonlanacağına işarettir.


Rüyada Karga Yavrusu Görmek

Rüyada karga yavrusu görmek iyidir denebilir. Kişinin sıkıntılı ve zor durumundan kurtulup rahata ereceği ve gurbetten dönüp sevdiklerine kavuşacağı anlamına gelir.


Rüyada Kargayla Konuşmak Görmek

Rüyada kargayla konuşmak hayırlı bir eylemdir. Rüya sahibinin sıkıntılarının ve dertlerinin bitip sevince ve mutluluğa ulaşacağına işaret eder. Kişi çok sıkıntı çekmişse de artık rahat bir nefes alacaktır. 


ruyada-karga-gormek-2.jpg

Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir?

Sabırlı ve tahammüllü olmakla birlikte kaba saba, sözüne yalan katan, cimri ve sözünde durmayan kimseye, gurbete gitmeye yahut dosttan ayrılmaya,

Karga avlamak yoksulluk ve darlık çekmeye, şüpheli kazanca, Karganın insanla konuşması üzüntüden sonra sevinnce, Karga hediye edilmesi sevinçli bir duruma,

Karga uzun ömre, yaşlı kadına, kazanç ve menfaatin devamına, Karga yavrusu görmek ayrı kaldığı yakınlarına kavuşmaya, yoksulluktan kurtulup zengin olmaya delalet eder.

 

Çevrenizde iki yüzlü, kötü niyetli insanlar var demektir. Karga sesi de insanların tavsiyesi sonucu girdiğiniz bir işten kayıplarla ayrılacağınıza yorumlanır.

 

Çevrenizde iki yüzlü, kötü niyetli insanlar var demektir. Karga sesi de insanların tavsiyesi sonucu girdiğiniz bir işten kayıplarla ayrılacağınıza yorumlanır.

 

Uğursuzluğun simgesidir. Rüyanızda karga sesi duyduysanız, birtakım insanların kötü önerilerini dikkate alıp, iş yerinizde zarara uğrayabilirsiniz. Entrikacı, çıkarcı, kötü niyetli ahbaptır. 

 

Rüyada karga görmek fesatçi ve sözünde durmaz bir erkekle tabir olunur.

İçerik Tarihi: 24 Aralık 2019 13:36

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.