1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Rüyada Kıyamet Gününü Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Kıyamet Gününü Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Kıyamet Gününü Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Kıyamet Gününü Görmek Ne Anlama Gelir? rüyada kıyamet gününü görmek, rüyada kıyamet gününü beklemek,rüyada kıyamet gününü yaşamak, rüyada kıyamet gününün yaklaştığını görmek, rüyada kıyamet gününün koptuğunu görmek, rüyada kıyamet gününü beklemek..

A+A-

Rüyada Kıyamet Gününü Görmek

Rüyada kıyamet gününü görmek, rüyayı gören kişinin, aile hayatında ve iş hayatında Allah katında haram ve günah olarak görülen şeylerden kendini uzak tutması gerektiğine, sorunlarını ve sıkıntılarını Allah’a sığınarak çözmesinin hem kendisi için hem sevdikleri için daha doğru bir yol olduğuna ve hayırlı işlerden ve doğru davranışlardan medet umması sayesinde çok mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğine delalet eder.

Rüyayı gören kişinin, iş hayatında hak yolundan gelecek her isteğe ve her yardıma karşılık vermesi, yardım isteyen insanlara destekte bulunması, düşen insanlara Allah rızası için yardım etmesi gerektiğine, başa gelen her şeyin Allah tarafından geldiğine ve her işte bir hayır olduğuna inanmasına alamet eder.

Rüyada Kıyamet Gününü Yaşamak Görmek

Rüya sahibinin, iş hayatında ve aile hayatında her zaman hayırlı ve güzel olan şeyleri istemesi ve dilemesi gerektiğine, günah işlemekten kötü düşünceden kaçması sayesinde kendisi hakkında yapılacak iftiralardan ve dedikodulardan kendisini Allah’ın yardımı sayesinde koruyacağına ve kötülüklerden sakınacağına işaret eder.

Rüyada Kıyamet Kopması ve İnsanların Dirilmesi Görmek

Kişinin rüyada kıyametin koptuğunu ve insanların mezarlarından kalkarak mahşer meydanına doğru dağıldıklarını görmesi, halkın menfaatları için çarşı ve pazara dağılıp yayılmalarına, kiminin kâr, kiminin de zarar etmelerine işarettir.

Rüyada Kıyamet Gününün Yaklaştığını Görmek

İş hayatında ve aile hayatında rüya sahibinin sevdiklerinin başına gelebilecek kötü durumlara ve olaylara karşı onları korumaya çalışacağına, yardıma ihtiyaçları olduğu zaman elinden geleni yapacağına, maddi ve manevi olarak düşecekleri sıkıntılı durumlardan kurtulmaları için çok büyük çaba göstereceğine tabir edilir.

Rüyada Kıyamet Gününün Koptuğunu Görmek

Çok uzun zamandan beri sıkıntılı ve sorunlu günler yaşayan rüya sahibinin, yakın zamanda başına gelebilecek çok sıkıntılı ve zor durumlardan ötürü Allah’a sığınacağına, bu sayede başına gelebilecek bütün kötü ve zarar verici olaylardan kendisini koruyacağına, rahatsızlık verici olaylardan uzak duracağına ve başına bela olabilecek şeylerden herhangi bir zarar görmeyeceğine rivayet eder.

Rüyada kıyamet koptuğunu görmek; Kişinin korkup sakınması gereken şeylere, adaletin tam tecilli etmesine, insaf ve merhamete, mazlumların zalimlerden öc almasına, insanın alacasının dışa vurup, nasıl biri olduğunun ortaya çıkmasına; Arasat meydanında bulunmak, yolculuğa yorumlanır.

Yalnız kendinin ve eşinin diriltildiğini görmek kişinin zalim olduğuna, Haşir ( öldükten sonra diriltilip toplanılan yer)i görmek şerefli ve hamiyetli kadın ve erkeğe, Surun üfürülmesi salih ve iyi kimselerin kurtulmasına, Bir beldede kıyametin koptuğunu görmek iyi amel işleyenlerin gayrete getirilmesine, kötü amel işleyenlerin korkutulmasına delalet eder.

Toplumu, ülkeyi ilgilendirecek çok önemli olaydır. Rüyada kiyamet gününü görmek, gören kimseyi kasdettigi masiyet ve çirkin seylerden korkutmaya ve onu günahtan sakindirmaya isarettir.

Kiyamet, adalet, insaf ve mazlumun zalimden intikam almasina isarettir. Rüyada yalnizca kendisi Üzerine kiyamet koptugunu gören kimse, ölür.

Kiyamet gününde Arasat meydaninda durdugunu gören kimse, yolculuga çikar. Bir kimse, yalniz kendisinin hasredildigini ve haniminin da kendisiyle beraber oldugum görse, o kimsenin zalim olduguna isarettir.

Hasir yerini görmek, serefli bir kadina veya çok faydali ve serefli bir adama isarettir. Sura üfürülmesi, salih kimselerin kurtulmasina isarettir.

Bir kimse rüyada bir sehirde veya bir köyde kiyamet koptugunu veya günesin batidan dogdugunu ya da kiyamet alametlerinden birinin çiktigini, hatta sevap ve azabin ayirt edilecegi bir yere gittigini görse, bu rüya, hayirli amelde bulunan kimsenin yaptigi hayirli amellerine sevinmesi için müjde ve bu amellerini daha da artirmasi için tesviktir.

Bir kimsenin kiyamet görmesi kan dökülmek ve halk arasinda fitne, ihtilal. harp, kavga ve çirkin seylerin meydana gelmesi gibi kiyamet alametlerinden olan bir seyin zuhur etmesine isarettir.

Kiyameti görmek hadisi serifle izah buyrulduguna göre, çirkin alametlerin ve kiyamet alametlerinden bir çok seylerin dünyada vaki olduguna isarettir. Bir kimse rüyada kabirlerin yarilip açildigini ve ölülerin kabirlerinden çiktiklanni görse, o yerde adaletin yaygin olduguna isarettir.

Bir kimse kiyametin koptugunu ve onun ahval ve siddetlerini gördükten sonra yine o ahval ve siddetlerin sakinlestigini ve dünyanin önceki haline dönüstügünü görse, bir toplum taraf indan, bir zulmün yapilacagina isarettir.

Bazi tabirciler rüyayi gören muhal olan bir seyi istemekle mesgul olur veya bir günah isler de tövbe etmek hususunda ihmalkar ve tenbellik gösterir, yahut yalan üzerinde israr eder, dediler.

Bir kimse rüyada hesap yerine yaklastigini görse, o kimsenin hayirli bir is yapmaktan gaflet ettigine isarettir. Rüyada hesabinin çok kolay görüldügünü gören sahsin haniminin kendisine sefkat ve merhamet etmesine veya haniminin halinin iyi ve dininin güzel olduguna isarettir.


Hesabinin siddetli olarak görüldügünü gören kimse için, meydana gelecek zarar ve ziyana isarettir. Bir kimse kendisinin hesaba çekildigini, amellerinin teraziye konuldugunu ve sevaplarinin günahlarina agir geldigini görse, o kimsenin çokça sevap ve mükafat bulunduguna isarettir.


Eğer günahlari, sevabina galip gelirse o kimsenin din ve itikadça kötü bir halde bulunduguna isarettir. Bir kimse terazinin elinde oldugunu görse o kimsenin dogru yolda olduguna isarettir. Kendisine bir melegin bir kitap verdigini ve ona "amel defterini oku" dedigini görse, o kimsenin hak ve dogru yolda bulunduguna ve dosdogru bir dinde olduguna isarettir.

Rüyada anlayarak sirat köprüsü üzerinde oldugunu, terazi ve amel defterini gören kimseye, insallah ahirette islerinin kolay olacagi ümit edilir.

Bazi tabirciler, rüyada kiyamet koptuğunu gören kimse, düsmanin serrinden kurtulmasina veya kiyametin koptugu görülen sehir veya yerde halk arasinda bir fitnenin çikmasina isarettir.

 

İçerik Tarihi: 16 Aralık 2019 20:27

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum