1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir

Bu sayfada Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir ve detaylı olarak yorumları. Rüyada köpek görmek ile alakalı bir sürü tabir bulunmaktadır ve rüyadaköpek görmek neyi işaret ediyor? köpek görmek rüyada ne demek? Ev köpeği zalim bir düşmana, yer almaktadır...

A+A-

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada görülen köpek, zevk ve sefaya düşkün kimseye, insanın emredici nefsine, hal ve hareketi iyi olmayan alime, Havlayan köpek şirret ve aşırı tamahkar insana, Köpek ısırması yahut tırmalayamı düşmandan görülecek zarara yahut hastalanmaya, köpeğin elbisesini yırtması ahmak bir kimsenin yapacağı dedikoduya, Köpek yavrusu sevimli bir çocuğa, ahmak bir kimsenin yitiğine, Ev köpeği zalim bir düşmana, Av köpeği elde edilecek menfaate, Tazı, ehli için yöneticiliğe, diğerleri için güç ve varlık sahibi olmakla birlikte insanlıktan nasibi olmamaya yorulur.


Rüyada Havlayan Köpek Görmek

Köpekleri havlar şekilde görmek, dedi-kodu eden düşmana alamettir.

Rüyada köpeklerle beraber havladığını görmek, arzu ve isteklere erişmeye işarettir. Rüyada köpek sesi, fuzuli ve boş söze tabir edilir.


Bir Köpeğin Yürüdüğünü Gören Kimse

Rüyada köpeğin yürüdüğünü görmek, cibiliyetsiz bir adamdan hoşlanmayacağı bir söz işitir. Köpeğin sizden kaçtığını görmek, düşmanı yenmeye yorulur.

ruyada-kopek.jpg


Rüyada Köpek Almak Görmek

Rüyayı gören kişinin etrafında yer alan kişiler ile birlikte samimi sohbetler yaşayacağı anlamına gelmektedir.

Eğer ki satın alınan köpek rüya esnasında rüya sahibine hediye edildiyse, rüyayı gören kişinin yakın akrabaları ile mal arsa konuları yüzünden uzun süre görüş ayrılıklarına düşüp tartışacağına işaret etmektedir.

Rüyada köpek alan kişi ise çevresindeki yeni kişiler ile kaynaşarak samimi dostlukları meydana getirmeyi başarır.

kopek.jpeg

Rüyada Köpek Gibi Havlamak Görmek

Rüyada köpeklerle beraber havladığını görmek, arzu ve isteklere erişmeye işarettir. Kendisini köpekler uluyor veya havlıyorsa isteklerinin gerçekleşeceğine işarettir.

Güven içinde olacağına yorumlanır. Kişi arzusuna erişir. Sokakta sürü halinde havlayarak giden köpekleri gören, içinde beslediği bütün isteklerine kavuşur.

Rüyada köpekleri havlar şekilde görmek, dedi-kodu eden düşmana alamettir. Yine bir köpeğin biri üzerine havladığını görmek, diğeri aleyhinde kötü ve fena söz söyleyen kimseye delalet eder.

Rüyada Köpek Görmek

Rüyada Köpek Almak Görmek

Köpek almak, onun diğer insanlarla hoş muhabbetler etmesine yorumlanır. Köpek hediye almak, nafaka hususunda akrabasından bazıları ile aralarında geçimsizlik ve ayrılık olacağına yorulur.

Fakat sonradan hepsinin geçeceğine delalet eder. Köpek aldığını gören kimse, hizmetçilerle arkadaşlık ve sohbet eder ve aşırı derecede sever.

Rüyada Küçük Köpek (köpek yavrusu) Görmek

Küçük köpek zararsız, gücü kuvveti olmayan bir kimse ile tabir edilir.

kopek-ruya-gormek.jpg

Rüyada Köpek Sahibi Olduğunu Görmek

Köpek sahibi olmak korkulardan kurtulmaya yorulur. Halk arasında saygın bir kişiliğinizin olacağına yorumlanır.

Köpek Bağlamak Görmek

İyi giden işlerin bozulmasıdır. Bir direğe bağlamak, parasızlık çekmeye işarettir. Kolay yoldan para kazanma girişimlerinin hüsranla sonuçlanacağı anlamına gelir.

Rüyada Yavru Köpek Görmek

Köpek yavrusu sevimli bir çocuk anlamına gelir. Eğer köpek beyazsa, o çocuk mümindir. Siyah olursa, çocuk ailenin büyüğü olacaktır. Rüyada görülen köpeklerin yavrusu iyi rüyadır.

Rüyada siyah köpek yavrusu görmek doğacak çocuğun ailenin büyüğü olacağına işaret eder.

Rüyada Süs Köpeği Görmek

Ebu Sait El Vaiz: rüyada köpek görmeyi iki şekilde tabir etmiştir: Sahibi olduğu hizmetçiler ve yendiği düşman. Muzır köpek, Rüya sahibi için zarar verecek düşmandır.

Oynamak ve eğlenmek için beslenen sevimli süs köpeği, tat almakla, sevgi ve sevinçle yorumlanır.

kopek-gormek-ruya.jpg

Rüyada Uyuyan Köpek Görmek

Uyumakta olan bir köpeği başı altına yastık gibi koyduğunu görmek, içlerinde önemsiz güçlükler olacağına ve düşmana inandığına delalet eder.

Rüyada Dişi Köpek Görmek

Abdülgani Nablusi ye göre; dişi köpek inatçı ve kötü kalpli bir kadındır. Rüyada bir dişi köpeğin bir erkek köpeği kovaladığını görmek, böyle bir kadının şerrine uğrayarak, halka rezil olacağına yorulur.

köpek

İki köpeğin bir dişi köpeği takip ettiklerini görmek fena yola uymuş bir kadınla bir erkeği elinden tutup onları hayırlı bir şekilde evlendireceğine delalet eder.

İnatçı ve kötü bir kavim ve millete mensup adi bir kadına delalet eder. Huysuz ve sonunda bela olacak bir kadınla tabir olunur. Aynı zamanda nesli çok ve kocasını koruyan bir kadına delâlet eder.

Rüyada Köpeğin Yavrusu Emzirmesi

Rüyada dişi bir köpeğin yavrusunu emzirdiğini görmek, çocukları varsa, onlardan hayır göreceğine işaret eder. Bekârsa helal süt emmiş bir kimseyle evleneceğine işarettir.

rüyada Köpek Görmek ne anlama gelir

Bir Köpeğin Berrak Su İçtiğini Görmek

Yaşamınızı eğlence ve boş şeylerle geçireceğinize, ancak başınıza belaların geleceğine, malınızı azar azar toplayacağınıza ve bunu hayır işlerde harcayacağınıza işarettir.

Rüyada Köpeğe Yemek Vermek Görmek

Köpeğe Ekmek doğradığını görenin rızkı bol olur.

dog-gormek-kopek.jpg

Rüyada Av Köpeği Görmek

Av köpeği, izzet, yücelik ve rızktır. Girişimde bulunacağınız işlerde başarıya ulaşacağınıza ve hayallerinizi gerçekleştireceğinize habercidir.

İsmail El Es AS'a göre; rüyada av köpeği ile avlandığını gören, düşman olduğu ileri sürülen bir kişiden menfaat görür. Av köpeğinin eti, miras ile tabir olunur. Bir av köpeğini yanından kovduğunu gören, fayda göreceği bir düşmanını uzaklaştırır.

Bütün insanlar hakkında hayır ve onun yapacağı güzel bir iş ile tabir olunur. Emniyete ermeye şöhrete kavuşmaya delalettir. Saltanat ve memuriyete ehil biri için bu rüya, büyük bir makamı temsil eder.

Tazı köpeği görmek, kuvvete ve düşmana galip gelmeye işarettir. Güvenli, saygın ve rahat yaşamak anlamındadır.

Rüyada Köpek Saldırması Görmek

Bir kimse rüyada bir köpeğin kendisinin elbisesini yırttığını görse, onu akılsız bir adam gıybet eder.

Rüyasında bir köpeğin kendisine saldırdığını, fakat ısırmadığını görmek, düşmanlarının kendisine diş bilediklerine, fakat zararları dokunmayacağına delalet eder.

Rüyada bir köpeğin kendisine saldırdığını görmek, başkası için kötü söz söyleyen bir adama delildir.

Rüyada Köpek Ölmesi Görmek

Normalde dost gibi görünen fakat size kötülük besleyen, sinsi ve hain kimselerden kurtulacağınızı gösterir.

Rüyada Köpeği Çekip Götürmek Görmek

Köpeğini tasmasından tutarak, sürüklercesine çekip götürdüğünü görmek, kendisine yârdim için bazı kişilerin başvuracağına işarettir.

Rüyada Evde Köpek Görmek

Düşmanlığında bile iyilik ve şefkat olan biri ile tabir edilir. Aynı zamanda merhametli ve olgun kimse demektir. Adi ev köpeği, zalim düşmana delalet eder.

kopek-ruya.jpg

Rüyada Köpek Gezdirmek Görmek

Bir ev köpeği olduğunu ve onu bahçesinde veya caddede gezdirdiğini görmek, o kimsenin keyfine düşkün ve merhametli bir kişi olduğuna delalet eder.

Rüyada Siyah Köpek Görmek

Bazı yorumcular; rüyada siyah bir köpeğin uluduğunu görmek, hastalığa delalet eder. Çünkü bu defalarca tecrübe edilmiştir, derler.

Siyah köpek bir kara bir düşmana, beyaz köpek diğer düşmanlara yorumlanır, Siyah köpeğin uluması, humma hastalığına delalet eder.

Rüyada Köpeğin Elbiseyi Yırtması Görmek

Köpeğin ağzının suyundan elbisesinin pislendiğini gören, düşmanından işiteceği sözden dolayı üzülür. Elbisesini bir köpeğin yırttığını görmek, islerinde eksiklik olduğuna yorumlanır.

Rüyada Hasta Köpek Görmek

Düşmanınızın zayıf ve kuvvetsiz bir kimse olduğunu ifade eder. Ayrıca size karşı kötülük düşünen kimselerin hastalanacağına işarettir.

Rüyada Köpek Sesi Duymak

Fuzuli işlere ve boş sözlere işarettir.

kopekruyada.jpg

Rüyada Köpek Yalaması Görmek

Bir köpeğin kendisinin yanına gelerek, ellerini yaladığını ve kısık sesle havladığını görmek, kendisini alt etmek isteyen rakiplerinin yola geldiğine ve onunla anlaşmak istediklerine delalet eder.

Rüyada Köpek Isırması Görmek

Rüyada bir köpeğin kendisini ısırdığını görmek, hizmetçi, dost ve yakın kimselerden gelecek sıkıntı ve musibete alamettir.

Köpeğin ısırdığını görmek, bir iyi arkadaşınız nedeniyle sıkıntı yaşayacağınıza işarettir. Bir köpeğin kendisini ısırdığını ve elbiselerini parçaladığını görmek, işinde kendisine rakip olan kişiler tarafından sıkıştırılarak, zarara uğratılacağına işarettir.

Rüyada köpeğin kendisini ısırdığını gören, düşmanından fena bir muamele görür. Bir kimse rüyada kendisini bir köpek ısırdığını veya tırmaladığını görse, o kimseye hissettiği acı kadar düşmanından bir zara erişir. Bazen rüya sahibi hastalanır.

Bir kimse, köpeğin kendisini ısırdığını görse, o kimseye bir hizmetçi veya bir dost ve ahbabı tarafından bir sıkıntı ve musibet erişir.

Rüyada Büyük Köpek Görmek

Endişe işaretidir. Cafer-i Sâdık (R.A) rüyada köpek görmeyi alçak düşman, tamahkar zengin, işleri ve amelleri çirkin âlim, gammaz ve cahil adam olarak tabir etmiştir.

Rüyada Koyun Köpeği Görmek

Koyun köpeği, hanımı, çoluk-çocuğu ve komşusu hakkında kıskanç bir kimseye delalet eder.

Köpek Sütü İçmek Görmek

Köpeğin sütünü içmek, korku ve telaştır. Korkuya işarettir. Düşmandan çekinmektir. Rüyada köpek sütü içtiğini görmek, azılı bir düşmanı olduğuna yorulur. Bu rüya ondan çekindiğine delalet eder.

Köpekle Konuşmak Görmek

Rüyada bir köpekle sohbet ettiğini görmek, "Ashab-ı Kehff in Kur'ân'da beyan edilen meşhur kıssasına binaen gizlenmeye delâlet eder.

Eve Köpek Girmesi Görmek

Fakir, kimsesiz, perişan bir kavme delalet eder. Maddi durumu kötü kimselere sadaka vermelisiniz.

Rüyada Bir Sürü Köpek Görmek

Düşmanların çokluğuna işaret eder.

Bir Köpeğin Önüne Kemik Atmak Görmek

İyilik yapıp karşılığında nankörlük bulacağınıza yorulur.

Rüyada Köpek Boğuşturmak Görmek

Rüyada oynatmak ve birbirleriyle boğuşturmak için kullanılan köpekleri görmek, ferah, zevkli yaşama ve sefaya delâlet eder.

Rüyada Çoban Köpeği Görmek

Rüyada çoban köpeği görmek ve ona malik olmak, mülk, mal ve menfaate işarettir. Rüyada çoban köpeğine malik olmak, rüya sahibine bir mülkten elde edeceği menfaate işarettir.

ruyada-kopek-gor-mek.jpg

Rüyada Köpek Beslemek Görmek

Rüyada av köpeği besleyen kimse, gösterisi seven bir kişi olarak tanımlanır. Süs köpeği beslemek, esiyle arasının iyi olmadığına işarettir.

Rüyada Köpek Olmak Görmek

Rüyasında kendisinin birdenbire bir köpek olduğunu görmek, onun başkalarına karsı pek kibirli ve pek mağrur davrandığına işarettir.

Evvelce köpek olduğu halde, birdenbire insan olduğunu görmek, tövbe ve istiğfar etmeye ve Allah'ın yasakladığı her şeyden el etek çekmesi gerektirdiğine delalet eder.Başının köpek başına döndüğünü görmek, sıkıntı ve meşakkate delalet eder.

Rüyada Köpeğin Kaçması Görmek

Köpeğin kendinden kaçtığını görmek, düşmanın kendisinden kaçıp karsısına gelmekten çekindiğine işarettir.

Sarı Köpek Görmek

Sarı köpek, zayıf ve hasta bir düşmanı temsil eder.

Rüyada Beyaz Köpek Görmek

Beyaz pozitiftir. Barışı ve mutluluğu simgelemektedir. Düşmanınızın size zarar vermeyeceğini ifade eder. Beyaz köpek arkadaşlarınız veya ailenizle olan ilişkinizin iyi yönde olduğunu gösterir.

Rüyada çoban köpeği beslemek

Rüyada bir çoban köpeği beslediğini görmek, düşmanları varsa kendisinden çekindiklerine, yahut ev halkının kendisi hakkında büyük saygıları bulunduğuna işarettir.

Rüyada Köpek Öldürmek Görmek

Rüyada köpekleri öldürdüğünü görmek, düşman üzerine galip olmaya işarettir. Düşmanları varsa düşmanlarını alt edeceğine yorumlanır. Düşmanına galip gelir.

Rüyada Köpek Uluması Görmek

Rüyada kendisine bir köpeğin ürüdüğünü gören kimse, vicdansız bir adamdan hoşlanmayacağı bir söz işitir.

Rüyada Kahverengi Köpek Görmek

Kahverengi köpek ilişkilerin kontrolden çıktığını ifade eder. Ufukta yeni bir arkadaşlık olacağına yorulur.

kopek-gormek-da-ruya.jpg

Rüyada Uyuyan Köpek Görmek

Huzurlu ve mutlu olmaktır. Korku ve endişelerin yok olmasına delalet etmektedir.

Rüyada Köpek Eti Yemek Görmek

Köpek eti yediğini görmek, düşmanı üzerine galip gelmeye ve onun malını yemeye işarettir. Düşmanından eline mal geçer.

köpek eti düşman malına, o etten yemek, düşmana üstün gelmeye işarettir. Rüyada köpeği kesip etinden yemek düşmanına üstün olmaya yorulur. Fakat eline haram mal geçer.

ruyada-kopekler.jpg

Rüyada Bağlı Köpek Görmek

Eskiden yaptığınız bazı şeylerden vicdan azabı çektiğinize yorumlanır. Ailenize daha çok zamanayırmanızı ifade eder. Vaktinizi biraz da yakınlarınızla geçirmesinde fayda var.

Rüyada Ağlayan Köpek Görmek

Rakip ve düşmanlarınızın sizden çekindiğini işaret eder.

Köpeklerin Birbirine Saldırmasını Görmek

Kirmani ye göre rüyasında bir köpeği başka bir köpeğin üzerine saldırırken gören, düşmanından kurtulmak için başka bir düşmanını onun üzerine yollar.

Köpek Saldırısına Uğramak

Yolda giderken bir kaç köpeğin saldırısına uğrayıp, onlarla mücadele ederek, hepsini kaçırdığını görmek, evinde ev halkı tarafından kötü karşılanacağına fakat onları söylediği sözlerle inandıracağına delildir.

İçerik Tarihi: 26 Temmuz 2019 08:19

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili İçerikler