1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Rüyada Mescit Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Mescit Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Mescit Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Mescit Görmek Ne Anlama Gelir? Bu sayfamızda; Rüyada Mescit Görmek, Rüyada Mescide Girmek, Rüyada Mescit Yaptırmak, Rüyada Mescitte Namaz Kılmak, Rüyada Mescit Kapısı Görmek, Rüyada Mescidi Aksa Görmek gibi rüya tabirleri yer almaktadır...

A+A-

Rüyada Mescit Görmek

Rüyada mescit görmek, rüya sahibinin yaşadıklarından ders çıkaran, hata yaptığında özeleştiri yapabilen ve onları düzeltme yoluna giden, alçak gönüllü ve hoşgörülü kimse olduğu şeklinde tabir edilir.

Kişi, herkesin derdini dinleyip bu dertlere çare bulmak isteyen ve elinden geldiğince ve hayat tecrübesi yettiğince insanlara yol göstermeye çalışan, kıvrak zekası ve iyi niyetiyle yine insanların yoluna ışık tutmaya çalışan kimse olarak tasvir edilir.

Rüyada Mescide Girmek Görmek

Rüyasında mescide girdiğini gören kişi kendisi için çok hayırlı olacak ve kendisine ömür boyu mutluluk verecek bir kimseyle karşılaşacak ve bu kişi ile ileride hayırlı bir evlilik yapacaktır. Bu rüya, kişinin beyaz atlı prensine kavuşacağına ve ömür boyu masallardaki gibi mutlu yaşayacaklarına işarettir. 

Rüyada Mescit Yaptırmak Görmek

Rüyada mescit yaptırmak, rüya sahibinin dinine bağlı biri olduğuna ve hak yolundan ayrılmayacağına delalet eder. Kişi ahiret hayatını kurtarmakla kalmayıp dünya hayatında da başarılara imza atacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Mescitte Namaz Kılmak Görmek

Bir kişi eğer rüyasında kendini mescitte namaz kılarken görürse bu o kişinin sırtında taşıdığı yüklerden kurtulup hayata daha hafif ve mutlu bir şekilde devam edeceğine işaret olarak gösterilebilir. 

Rüyada Mescit Kapısı Görmek

Rüyada Mescit kapısı görmek ve kapıdan içeri girmek, rüya sahibinin uzun süredir ettiği duaların kabul olacağına ve dileklerinin gerçekleşeceğine işarettir. Kişi Allah’a şükür etmeyi borç bilmiştir. 

mescidi-aksa.jpg

Rüyada Mescidi Aksa Görmek

Rüyada Mescidi Aksa görmek,kişinin pişme evresinde yanma evresine geçeceğine, yani Allah katında mertebelerin daha yücesine kavuşacağına delalettir. 

Rüyada mescit görmek, alim bir kimsedir.

Bir kimse rüyada mescit yaptigini görse, hayra, sünnete, akrabalari ziyarete, eger ehilse hakim olmaya isarettir.

Bir kimsenin bir mescidi mamur görmesi, o kimsenin alim bir kimse olup onun yaninda toplanilmasina ve hayirla onlarin aralarini bulmasina işarettir.

Bir kimse rüyada bir mescidin yikildigini görse, orada mütedeyyin, abid ve önder bir alim ölür. mescidin tavaninin bozuklugunu görse, kötü bir is isler.

Mescidde tanimadigi bir adamin namaz kildigim görse ve mescidin imami da hasta ise, ölür.

Bir grup cemaatla beraber mescide girdigini ve cemaatin da kendisi icin bir kuyu kazdiklarini gören kimse, evlenir.

Kendi evinin mescide dönüstügünü gören kimse, hayirli amele, ibadet ve serefe erisir. müslümanlari hakka davette sebat eder ve batil kisileri ayirir.

Bir kimse mescidin hamama dönüstügünü görse, iffetli ve namuslu bir kimseyi fasikliga nisbet etmesine isarettir.

Mescit, pazara ve ticaret etmeye de isarettir. merdivenle cikalan yüksek mescidi görmek, cimri kimseyi görmeye isarettir.görülen mescidin alcakta olmasi islerin kolaylasmasina gidenneye isarettir.

Bir kimse rüyada allah (c.c.) rizasi icin bir mescit veya bir ibadethane yaptigini görse, rüya sahibi iyilikle emir ve kötülükten nehyeder. zenginse zekatim verir, bekarsa evlenir, evli ise bir cocugu olur veya hayirli yadedilir ve salih amelle söhret bulur, fakir ise zengin olur. Bu durum rüyada yaptigi mescit ve ibadetgah kendileriyle mescit yapilmasi caiz olan seylerle yapildigi takdirdedir. eger bunlan layik ve caiz olmayan ve onlara konulmasi uygun görülmeyen aletle yapmis ise veya mescidin mihrabini ters koymus ve kibleden baska tarafa cevirmis ise hayirsizliga ve serre isarettir.

Mescit veya tekke gibi seyler bina ettigini gören kimse, din ugrunda para ve mal sarfeder veya hacca gider. yahut, hamam, otel veya dükkan gibi seyleri yapar.

Rüyada mescidin sacak ve tavanini yaptigini gören kimse, fakir yetimlere yardim eder. eger mescide bir sey ilave ederse, o kimse salih amel veya tövbe etmek veya güzel ahlakli olmak yahut insaf ve merhametli olmak gibi dince hayri cok olur.

Rüyada tanimadigi yeni bir mescidin icinde oldugunu gören kimse, hacca gider. rüyada dükkaninin mescit veya mescidin dükkan oldugunu görse, helal kazanca isarettir, bazen bu rüya helfili haramla karistirmaya isarettir.

Terkedilmis mescitleri görmek, alimlerin ihmalkar ve kusurlu oluslarina ve iyilikle emir kötülükten nehyetmemelerine isarettir. bu rüya, dünyadan alakasini kesmis zahitlere de isarettir. mescid-i haram, Şam ve misir mescitlerini ve bunlara benzer mescitleri görmek, rüya sahibinin o tarafa dogru gitmesine isarettir.

Rüyada mescidin kapisindan girdigini rükü ve secde yaptigini gören kimse, tövbe ve istigfar eder.

Bir kimse rüyada mescide vardiginda onun kapali oldugunu ve kendisi icin acildigini görse, o kimse borclu bir adama yardim ederek onu borclu durumdan kurtarir ve halk tarafindan övülür.

Rüyada bir seye binmis oldugu halde mescide girdigini gören kimse, mahremini, hisim ve akrabasini terkeder ve onlara yardimi keser.

Bir kimse rüyada mescitte öldügünü görse, makbul bir tövbeden sonra ölür. bir kimsenin mescidin sergisini eskimis ve yipranmis görmesi, mescit cemaatinin halinin bozulmasina isarettir.

Rüyada mescid yapmak; düsmana galip gelmeye isarettir. rüyada mescid-i harama girmek, evlenmek isteyen kimsenin güzel bir gelinle zifafta bulunmasina isarettir.

Bazen de bu rüya korkudan emin olmaya ve vadinde durmaya isarettir. caminin hükmüde, mescidin hükmü gibidir.

İçerik Tarihi: 15 Aralık 2019 22:30

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.