1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir? rüyada nehir taşması görmek, rüyada nehir geçmek görmek, rüyada nehir kenarında yürümek görmek, rüyada nehir suyu içmek görmek, rüyada nehire girmek görmek, rüyada nehir üzerinde yürümek görmek, rüyada nehir görmek ...

A+A-

Rüyada Nehir Görmek

Rüyada nehir görmek Rüyada bir yerde nehir görmek o yerde yaşamın güzelleşeceğine, rızkın artacağına ve hayatın kolaylaşacağına, salih evlada, sevinmeye, hak edilmiş nimete, aydınlık zamanlara, mutluluğa ermeye, hayırlı işlere, yararlı uğraşlar yapacağına, sıcakkanlı orta yaşlı kişiye, maddi sıkıntılardan feraha çıkmaya, maddiyata gelecek berekete, ticari kazancı yüksek atılım gerçekleştireceğine delalet eder.

Rüyada nehrin kötü ve pis olması o yerde sorunlar çıkacağına, ekinlerin telef olup, kişilerin açlık çekeceği anlamına gelirken,  temiz ve beyaz köpüklü nehir görmek bunun tam tersi şekilde tabir edilir.

Bol nimet demektir. Rüyada alabildiğine engin nehirler söz sahibi, sırtı yere gelmeyecek kimseler, daha normal büyüklükteki nehirlerse resmi görevliler olarak ifade edilir.


Rüyada Nehir Taşması Görmek

Rüyasında bir nehrin taştığını görmek; sağlığa, arzuların hayata geçeceğine, hayırlı evlada, elinden her iş gelen bir insana, birikmiş paraya, mutluluk dolu geleceğe, yakın zamanda öğrenilecek memnun edici haberlere, mutluluğu bulmaya, şana erişileceğine, iyi şansa, düşkünlükten kurtulmaya delalet eder.


Rüyada Nehir Geçmek Görmek

Rüyada nehri kolay ve zahmetsizce geçmek, kolayca kazanılacak zafere, iş hayatında başarıya delalet eder.  Rüyada bir nehir üzerinden geçmek; gelire, gelecek berekete, fakirlikten kurtulmaya, huzurlu bir hayatı olacağına, mutluluk dolu yarınlara, aşk hayatının iyi gittiğine, mutluluğu bulmaya, huzurlu olmaya, imrenilen, takdir edilen bir başarıya, gönül ilişkilerinde tatmine delalet eder.


Rüyada Nehir Kenarında Yürümek Görmek

Rüya sahibi kaybettiği neşesine, huzuruna, refahına yeniden kavuşacak demektir.

Rüyada bir nehir kenarında yürüdüğünüzü görmeniz; ikili ilişkilerde feraha, mülke gelecek fazlalığa, para biriktirmeye, yeminini yerine getirmeye, güzel kısmete, ticari getirisi yüksek iş içinde bulunacağına, sevineceğine, düşkünlükten feraha çıkmaya, hatırı sayılır güç sahibi olmaya, vefakar akrabaya yorulur.


nehir-gormek.jpg

Rüyada Nehir Suyu İçmek Görmek

Rüyada nehir  suyu içmek mutluluk, huzur, para, kısmet ve şifadır. Nehir suyu tatlı ve berrak ise; o halde kişinin büyük bir malın varisi olacağı ve mirasa konarak servet sahibi olacağı anlamına gelir.

Rüyada berrak nehir suyu içmek; hayırlı akrabaya, mutluluğa ermeye, maddi sıkıntılardan feraha çıkmaya, tertemiz nimete, duygusal yükü olan  tanıdıktan kendini kurtarmaya, huzurlu yaşayacağına, güvenli yaşamaya, cömert tanıdığa, zorluk çekmeden kazanılan ganimete, bir kaç gün içinde öğrenilecek hayırlı havadise, getirili iş içinde bulunacağına delalet eder. Bulanık nehir suyu içmek tam tersi ile yorumlanır.


Rüyada Nehire Girmek Görmek

Rüyada tertemiz bir nehir suyuna girdiğini görmek; kolay kazanılan kazanca, üne sahip olmaya, hayallerin gerçekleşeceğine,  hayırlı eşe, ticari kazancı yüksek atılım gerçekleştireceğine, maddi yükü olan arkadaştan kendini kurtarmaya, yağmura, dingin bir hayatı olacağına, hoş sohbet genç yabancıya, özlemi duyulan bir ilişkiye, hünerli bir insana, sevinmeye, kazançlı işler yapacağına, cömert kimseye, hak edilen kuvvete ermeye, alın teriyle kazanılan mala, gelirin verimli olacağına delalet eder.


ruyada-nehir.jpg

Rüyada Nehir Üzerinde Yürümek Görmek

Rüyasında nehir üzerinde batmadan yürüdüğünü gören kişi Allah katından makbul işler yapan, hidayete ermiş kişi olarak değerlendirilir. Rüya sahibi yine temiz ve iyi niyetle bir hayır işi yapmaya gönüllü olacak diye yorumlanır.

Rüyasında tertemiz bir nehir üzerinde yürüdüğünü görmek; bol kazanca, sevineceğine, beklentilerin gerçekleşeceğine, yüksek şansa, sözlerin yerine getirileceğine, büyük makama ulaşacağına, becerikli bir insana, düşkünlükten sıyrılmaya, üne kavuşulacağına delalet eder.


Rüyada Nehir Görmek Ne Anlama Gelir?

Nehir başbakan, daha alt makamlar, nimet ve menfaat demektir. Temiz ve berrak bir nehirde yüzdüğünü veya su içtiğini gören, devlet adamları ile dost olur veya zenginliğe kavuşur.


Bulanık ve çamurlu bir nehirde yüzdüğünü gören, keder ve üzüntü denizine düşer. Bir nehirde abdest aldığını gören, bütün günahlarından tövbe eder.


Temiz akan bir ırmak veya nehir alim bir insan anlamına da gelir. Kısacası su temiz ise, iyi; bulanık ise, kötüdür.

Evinden nehir çıktığını görmek, devlet memuriyetine ve kazanca işarettir.

Bir nehrin üzerinde yürüdüğünü görmek, kişinin iyiliksever olduğuna ve sıhhate işaret eder.

Azgın sularla çağlayan bir nehir görmek, başlanılan işlerde muvaffakiyet ve başarılı olmaktır.

İçerik Tarihi: 25 Ocak 2020 21:34

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.