1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Saç Görmek Ne Anlama Gelir ve Rüyada saç görmek ne demektir, nasıl yorumlanır? Bir kadının rüyada saçının uzun olduğunu ve bundan da çok memnun kaldığını görmesi, kendisi hakkında güzel ve makbuldür. İşte Rüyada saç görmek tabiri....

A+A-

Rüyada Saç Görmek Tabiri

Rüyada saç görmek, mala ve uzun ömre delâlet eder.
Bir kimsenin rüyada saçının düz ve kıvırcık olduğunu görmesi, şeref ve bahtiyarlığa işarettir.

Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada başını saçını tıraş ettiğini görmek, dört vech ile tâbir olunur:

  • a) Hac
  • b) Sefer
  • c) İzzet ve Makam
  • d) Mertebe

Rüyada Saçın Uzun Olduğunu Gören Kadın

Bir kadının rüyada saçının uzun olduğunu ve bundan da çok memnun kaldığını görmesi, kendisi hakkında güzel ve makbuldür. Çünkü saç kadının zinnetidir.


Rüyada Saçını Kestiğini Görmek

Rüyada kendi saçını kestiğini görmek, rütbe ve makamdan düşmeye alâmettir.

ruyada-sac.jpg


Rüyada Saç Ördüğünü Görmek

Rüyada saç ördüğünü görmek, işleri pürüzsüz yapmaya delâlet eder. Kadınların rüyada saçlarını örmesi hayra, saç örmeyi kendisine âdet edinen bir erkeğin rüyada saçını örmesi, mal biriktirme ve onu muhafaza etmeye işarettir.


ruyada-sac-gorme.jpg

Rüyada Saç Kesmek Görmek

Rüyada saç kesmek; kariyerinizde bazı sorunlu günler geçireceğinize ve mevkiinizin sarsılabileceğine yorulur. Rüyada bir başkası sizin saçlarınızı kesmişse, işlemediğiniz bir suçla suçlanabilirsiniz. Bir diğer yoruma göre ise, rüyanız eşinizle yaşayacağınız sürtüşme ve tartışmalara işaret eder. Bu rüya ayrıca hayatınızda ani ve net vereceğiniz kararlardan dolayı yaşayacağınız değişikliklere yorumlanır. 

Rüyada hac zamanı saçını kestiğini ve kısalttığını görmek, hayır ve emniyete delâlet eder.


Rüyada Saçın Gür Olduğunu Görmek

Kederli ve üzüntülü kimsenin rüyada saçını gür görmesi, keder ve üzüntüsünün artacağına delâlet eder. Sevinçliler için de gür saç sevinçlerinin artmasına delâlet eder.

Rüyada başının ön tarafındaki saçlarını dağınık ve perişan görmek, zillet ve perişanlığa delâlet eder.


Rüyada Saç Dökülmesi Görmek

Rüyada saç dökülmesi; rüya sahibinin uğrayacağı maddi kayıplar anlamına gelir. Rüyada saç dökülmesi genellikle maddi bir kayıp ve sıkıntı şeklinde yorumlanır. Başka bir yoruma göre rüyada saç dökülmesi kişinin sağlık sorunlarına ve işinde problem yaşamasına delalet eder. 

sac-dokulmesi.jpg


Rüyada Saçların Hayvan Saçının Olduğunu Görmek

Bir insanın rüyada saçının hayvan saçı gibi olduğunu görmesi, zahmet ve meşakkat çekmeye işarettir.


Rüyada Saçların Canlı ve Gür olması Görmek

Rüyada saçların canlı ve gür olması; rüyada saç dökülmesinin anlamına zıt olarak elinize geçecek eşyalar olacağına delalet eder. Bu rüyayı eğer sıkıntılı günler geçirirken görmüşseniz, kısa bir süre içerisinde sıkıntılarınızdan kurtularak feraha çıkarsınız. Bu rüyayı gören kişi huzurlu ise, daha da ferah günlerin onu beklediğinin habercisidir. 


Rüyada Saç Bittiğini Görmek

Rüyada evli bir erkeğin vücudunda saç bittiğini görmesi, onun zevcesinin Hamile olduğuna delalet eder.

ruyada-sac-001.jpg


Rüyada Saç Uzaması Görmek

Rüyada saç uzaması; rüyada saçınızın daha uzun olduğunu görmeniz ömrünüzün uzun olacağına yorumlanır. Bu rüya çocuk isteyenler için müjde niteliğindedir. Böyle bir rüya görenin çocuğu olur. Eğer saç uzatmak niyetindeyseniz ve saçınızın çok uzadığını görmüşseniz, ödemeniz gereken meblalardan çok daha fazla paranın elinize geçeceğine işaret eder. 


Rüyada Saç İle Alakalı Tabirler

Rüyada kulakta kıl görmek, ilme veya işitilecek bir söze delâlet eder.

Rüyada gür halde saç görmek, mala ve uzun ömre işarettir. Bundan dolayı rüyada saçlarının uzadığını gören kişinin, ömrü uzun olur.

Rüyada başındaki gür bir saçı başka bir saçla ördüğünü görmek, zengin için malın artmasına ve ödünç aldığı malla ticarette bulunmasına delâlet eder. Bu Rüya, fakir hakkında borca işarettir.

Rüyada koltuk altının kılının uzun olduğunu görmek, rüya sahibinin istek ve arzusuna kavuşmasına ve dinin sağlam olmasına delâlet eder.

Rüyada avuç içi ve Ayak altı gibi uygun olmayan yerde saç bittiğini görmek, rüya sahibinin rahatının bozlumasma veya Allah'ın rızası bulunmayan bir işe teşebbüsüne delâlet eder.

Rüyada bazı kere saçın güzelliği salih amellere, bazı kere de, uzunluğu ve örülü olması vezinli kafiyeli şiir söylemeye delâlet eder.

Rüyada görülen kaş, kiprik, kol, göğüs ve baldır kılı, erkekler için zinet, kuvvet ve daimi bir mala delâlet eder.

Kadının rüyada saçının kömür gibi siyah olduğunu görmesi, kocasının malıyla zengin olmasına işarettir.

saclar.jpg


Rüyada Saç Taramak Görmek

Rüyada saç taramak; yeni ve uzun ömürlü dostluklar kuracağınıza delalet eder. Bir diğer rüya tabirine göre ise rüyada saç taramak farkında olmadan yaptığınız şeylerin sonucu sizin için olumsuz olacak anlamına gelir.


Rüyada Uzun Saç Görmek

Rüyada uzun saç görmek; Uzun saçlar, her şekilde bilgi sahibi olmaya işaret eder ve uzun ömürlü olmanın getirdiği tecrübelerden dolayı olgunlaşacağınızın bir belirtisidir. Gri renkli saç da bu anlama gelir. Diğer bir anlamı ise hayatınızda huzur, ferahlık, bolluk ve berekete sahip olacağınızın göstergesidir.


Rüyada Saç Örmek Görmek

Rüyada saç örmek, çalışmalarınızı ince eleyip sık dokuyarak devam ettireceğinize ve elinizden çıkan her işin kusursuz olacağına işaret eder. Rüyayı gören bir kadınsa, bu rüya olumlu yorumlanır. Eğer rüyayı gören bir erkekse yatırım yapacağı anlamına gelir. Diğer bir yoruma göre de saç örmek kadın ya da erkek fark etmeksizin yakın bir zamanda sevdiğiniz bir insanla aranızda çıkan bir sorundan dolayı görüşmeyi kestiyseniz barışacağınıza ve görüşmeye devam edeceğinize göre de yorumlanmaktadır. 


Rüyada Dağınık Saç Görmek

Rüyada dağınık, solgun saç görmek; Hane içerisinde her evde olabileceği gibi çeşitli sorunlardan dolayı ağız münakaşası yaşanabileceğine işaret eder. Çeşitli mali sorunlarla karşılaşabileceğiniz konusunda size uyarı niteliği taşıyan bir rüyadır. Bu nedenle harcamalarınıza dikkat etmeli ve önemli mali kararları ertelemelisiniz. Sözleşmelere bir süre imza atmamalı ve yakın zamanda kredi çekmemelisiniz. 


Rüyada Saçların Beyazlaması Görmek

Rüyada saçların beyazlaması; bu rüyayı gören kişi çevresi tarafından takdir edilir. Gelirde artışa, erkek evlada işaret ederken kimi tabircilere göre de sıkıntı yaşamaya işarettir. Öte yandan uzun ağarmış saçlar ise kısa zamanda yaşanacak sevinç olarak yorumlanır. 


ruyada-sac-gormek.jpg


Rüyada Görülen Saçın Rengine Göre Tabirler 

Siyah saç: Rüyanızda saçlarınızı siyah olarak görmüşseniz, bu rüya evli kadınlar için eşlerinin dürüst, dirayetli ve sadık olduğunu simgeler. Eğer bekar iseniz gelecekteki eşiniz bu özellikleri taşıyacaktır. Saçlarınız rüyanızda çok koyu bir siyah renge sahipse, bu rüya, zengin bir erkekle izdivaç yapacağınıza ya da evli kadınlar için eşlerinin varlıklı ve zengin olacağına delalet eder.

Kızıl saç: Rüyada kızıl renkli saç görmeniz, insanlara karşı sempatik ve şirin görüneceğinize ve bu özelliğiniz sayesinde insanların size karşı ilgi ve sevgi duyacağına yorulmaktadır.

Sarı saç: Rüyada sarı saç görmek, hayat boyu başarı, huzur ve mutluluğa yorulur. 

İçerik Tarihi: 16 Ağustos 2019 09:37

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.