1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Vurmak Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Vurmak Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Vurmak Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Vurmak Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada başını taşa vuran kimse; dini vecibelerini bir yana bırakıp, onları unutmuştur. Rüyada birisini vurmak her ne kadar kötüye yorumlansa da aslında bunun tam aksine rüyada kişinin birisini vurması...

A+A-

Rüyada Vurmak Görmek

Rüyada vurmak çok çeşitli şekillerde yorumlanabilir. Rüyada bir kimseyi bir kurşunla vurarak veya kurşuna dizerek öldürmek, ses anlamına gelir. Yani rüyanızda tabanca sesi duymak ve birinin vurulduğunu anlamak, ansızın, hiç beklenmedik bir anda alınacak olan bir habere işaret eder.

Rüyada tahtaya ya da sert bir yere vurmak ise; önemli ve büyük haberler alınacağına işaret eder. Rüyada birine tokat atmak ya da yumruk atmak o kişiye kuvvet, destek ve güç vermek yani ona faydası dokunacak olan bir şeyler yapmak anlamına gelir.

Rüyada bir kimseye kırbaç gibi sert bir şeyle vurmak o kişi hakkında gıybet, dedikodu etmeye, iftiraya ya da günah almaya işaret eder.

Rüyada bir kişinin vurulmasının ardından kan akması bazen rüyanın bozulmasına bazen de kişinin kayba uğrayacağına, zarar edeceğine delalet eder.

Rüyada bir kimseye kamçı ile vurmak, artık kendisinden hiçbir iyi beklenti ya da fayda bulunmayan bir meselenin gelişme ve iyileşme göstermesine işaret eder. Yani tamamen el çekilmiş ve hayır gelmeyeceğine inanılan bir konunun ilerleme ve önemli gelişmeler göstereceğine işaret eder.

Rüyada kesici ve delici bir alet ile vurmak rakibini yenmek, onu geride bırakmak, geçmek ve alt etmek anlamına gelir. Rakip karşısında güç elde etmeye işaret eder. Eğer hasta olan bir kişi rüyasında vurularak yaralandığını ve kanının aktığını görürse bu onun ölüm gününün geldiğine işaret eder.

Rüyayı gören kişi sağlıklı, güçlü ve sağlam biriyse o halde bolluk, bereket ve kazanç anlamına gelir.


Rüyada Başını Taşa vurmak Gömek

Rüyada başını taşa çarpmak ya da vurmak hayırlı ya da iyi şeylere işaret etmez. Rüyada başını taşa çarpan kişi hatalar, farkında olmadan bazı kişilerin kalbini kırmış, onların ahını almış demektir.

Rüyada başını taşa vuran kimse; dini vecibelerini bir yana bırakıp, onları unutmuştur.

Bu rüya kişi için büyük bir anlama gelir. Bir an önce hatalarını farkına varıp, dinini vecibelerini yerine getirmesi yüce Allah’tan af dilemesi, dinine geri dönmesi için adeta bir çağrı anlamına gelir.

Bu kişi dini vecibelerini yerine getirmediği için dinen bir günahkardır.


Rüyada Birisini Vurmak Görmek

Rüyada birisini vurmak her ne kadar kötüye yorumlansa da aslında bunun tam aksine rüyada kişinin birisini vurması, planların gerçekleşeceğine, sevince ermeye, mutluluğa kavuşmaya, sorunlardan uzak olacağına, elinden her iş gelen bir kişiye, yağmura, memuriyette terfi edeceğine, bereketli günlere, bonkör ve hünerli akrabaya, hayırlı uğraşlara, maddi zararı dokunan tanımadığı birinden uzak durmaya, özlemi duyulan bir kazanca, o kişiye güç vereceği, bir konuda yardım edeceğine işaret eder. Maddi ya da manevi anlamda ona faydası olacaktır. Bu hayırlı bir iş yapmaya işaret eder.


Rüyada Yumruk Atmak Görmek

Rüyada yumrukla vurmak, memuriyette makama ulaşıp terfi alacağına, sıkıntı ve üzüntülerden uzaklaşmaya, düşkünlükten kurtulmaya, getirili yatırım gerçekleştireceğine, malında olacak artışa, güzel talihe, vefalı akrabaya, gönül ilişkisinin iyi olacağına, hayırlı işler gerçekleştireceğine, iyi geleceğe, mutluluğa, imrenilen bir başarıya delalet eder.

Rüyada yumruk atan bir kimse görmek; kişinin dininden ve yerine getirdiği dini vecibelerden ayrılmasına ve uzaklaşmasına işaret eder.

Rüyada yumrukla vuran kişi dinden uzaklaştığını fark eder, pişmanlık duyar ve hatasından dönmek için telafi yollarına gider. Bu rüya kişinin bir an önce hatasını anlayarak Allah yoluna ve Allah yolunda yapacağı hayırlı işlere dönmesine işaret eder.


Rüyada Kapıya Vurmak Görmek

Rüyada kapıya vurmak ve sesi duymak; kendi kazanacağı helal ve bereketli nimetler için çalışacağına, devlet tarafından verilecek rütbeye, sevince erişmeye, bozulan işlerinin tekrar düzeleceğine, rüyayı gören bekar bir kimse ise; hayırlı kısmete delalet eder.

Rüyada bir çok kapı görmek ve vurmak; işinde berekete, kendisine işi için bir çok fırsat sunulacağına, kıskanılacak kadar güzel bir başarıya delalet eder.

Başka bir yoruma göre ise; rüyada kapı gibi tahta ya da sert bir şeye vurmak değerli ve resmi haberler almaya işaret eder.


Rüyada Yumruk Yemek Görmek

Rüyada bir kişiden yumruk yemek; o kişinin ilerlemesine, mutluluğa, düşmanına galip gelmeye, sıkıntı ve kederden kutulmaya ve başarılı olmasına engel olmaya çalışan düşmanlara delalet eder. Yumruk güçlü olmayı simgeler, düşmanlarınızı yenecek ve zaferle müjdeleneceksiniz, size kötülük etmek isteyen kimseleri yenecek ve onlara fırsat vermeyeceksiniz, emellerine kavuşamayacaklardır anlamına gelir.

Bu rüya kişinin, başarılarını engellemeye çalışan düşmanlara rağmen büyük bir hırs ve mücadele ile yolundan şaşmayacağına işaret eder.


Rüyada Tabanca ile Vurmak Görmek

Rüyada eline tabanca almak; kişinin suçsuz, masum ve günahsız olduğu halde haksız yere iftiraya uğramasına ve suçlanmasına işaret eder.

Rüyada silah satın almak ve bir kimseyi vurmak; o kişinin arkasından gıybet edileceğine işaret eder.

Rüyada tabanca ile vurmak gerçekleşmesi istenilen bir şeye odaklanmaya vurulmak ise bir aşka düşmeye ve gönül işlerinde başarılı olmaya delalet eder.

Rüya sahibi kadınsa bir erkeğin, rüya sahibi bir erkekse bir kadının aşkına düşeceğine delalet eder.

İçerik Tarihi: 26 Ocak 2020 19:43

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.