1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Zebur Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Zebur Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zebur Görmek Ne Anlama Gelir

Zebur görmek! Rüyada zebur görmek, rüyada zebur görmek ne demektir, rüyada zebur görmenin anlamı nedir, rüyada görülen zebur nasıl yorumlanır, rüyada zebur görmek ne anlama gelir, zebur rüyasının tabiri ve yorumları...

A+A-

Rüyada Zebur Görmek

Davud Aleyhisselama indirilen Zebur’u görmek Allah korkusuna, zikir ve din” musikiye düşkün olmaya, garip haberler işitmeye, okuma zevkine ve hitabet sanatına vakıf olmaya delalet eder.

Rüyada Zebur görmek, genellikle hayra yorumlanır. Zebur okudugunu gören, güzel ve hayirli bir is görür.

Abdulgani Nablusi’ye göre: Davut aleyhisselamin Zebur’unu rüyada görmek, yalvarip aglamaga, tövbeye, ibadete, eglenceden zevk duymaya, egri bügrü ve garip haberler duymaya, okuyup konusmaktan hisse almaya delalet eder.

Salimi’ye göre; dört mukaddes kitaptan biri olan Zebur’u görmek, Allah’in (C.C) emirlerine her zaman boyun egerek yerine getirdiğinize, bu yüzden daima gerek Allah nazarinda gerek halkin gözünde iyi bir insan olarak taninip kabul edildiğinize işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Davut (A.S.)’a nazil olan Zebur’u görmek, ölü üzerine aglamaya, tövbe ve Allah korkusuna, ibadete, kalpleri birlestirmeye, dogru olmayan garip haberleri isitmeye ve okumaya işarettir.

Rüyaların süreleri ile ilgili kesin bir bilgiye varılamamaktadır. Fakat yapılan araştırmalara göre en uzun rüyanın doksan saniye sürdüğü ortaya koyulmuştur.

Gördüğünüz zebur rüyası 90 saniye içinde görmüş anlamına gelmektedir. Zebur rüyası çeşitli kaynaklardan derlediğimiz rüya tabirleri doğrultusunda öz ve net bir şekilde anlatılmıştır.

Zebur rüyasını görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdî bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez. Bu sayfada yapılan Zebur ile ilgili yazılan rüya tabirleri ve yorumları bilgilendirme amaçlıdır.

İçerik Tarihi: 27 Mart 2020 19:06

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.