1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Rüyada Zekat Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Zekat Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zekat Görmek Ne Anlama Gelir

Zekat görmek. Rüyada zekat görmek, rüyada zekat görmek ne demektir, rüyada zekat görmenin anlamı nedir, rüyada görülen zekat nasıl yorumlanır, rüyada zekat görmek ne anlama gelir, zekat rüyasının tabiri ve yorumları!.

A+A-

Rüyada Zekat Görmek

Zekat verdiğini görmek o yıl içinde malın armasına ve bereketlenmesine, namazı vaktinde kılmaya, gece namazına devam etmeye, borcu ödemeye, Zekat vermak bazen sevdiği birini kaybetmeye yahut borca; Fitre vermek namaz ve tehbihatı çok yapmaya, borcu varsaa ödemeye, o yıl hastalık görmemeye ve diğer menfaatlere, Fitre ve zekatını vermekten kaçındığını görmek hayırlardan ve imanın tadını almaktan mahrum kalmaya, mala gelecek zarara delalet eder.

Rüyada zekat, müjde, hayir, bereket, sifa, dini borç, güç islerin kolaylastigi, kayip, sikintidan kurtulma düsmana zafer, rizkta bolluk ile yorumlanır. Rüyasinda zekat veren kimsenin mali ve mülkü, varsa, hayra verilen artar, Zekat aldiğini görmek, menfaat bulacagina, bir rivayete göre de fakirlige delalet eder.

Abdulgani Nablusi’ye göre, rüyada zekat görmek, malin artmasina delalet eder. Malinin zekatini verdiğini görmek o yil malinin çogalacagina ve bereketinin artacagina delildir.

Rüyayi gören zengin ise, parasi kat kat artar, fakir ise refah ve mutluluga erisir, Mali çok olanlarin zekat verdiğini görmesi hayir ve berekete, düsmanindan sakinacagina delildir.

Yorumcular zekati türlü türlü yorumlamislardir. Rüyada zekat için verecegi miktari ayirip buna göre dagittigini görmek, islerinde, kolayliga, tövbeye nail olmaya o yil içinde hastalıktan uzak kalacagina delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada zekat vermek, malin artmasina işarettir. Farz olan zekatin verdigim gören kimse, zengin ise mal ve nimete nail olur ve namazlarim vakitlerinde kilar. Mal sahibi kimsenin rüyada zekatini vermesi, hayra ve düsmandan korunmasina işarettir.

Bazen zekat vermek, teheccüd namazim kilmaya ve nafile oruç tutmaya işarettir. Bazen de borca, sevdigi kimsenin ölümüne işarettir. Zekat vermek, bazen veresiye veya borçtan dolayi faydalanmaya işarettir.

Zekat vermek, borcu ödemeye de işarettir. Zekat, fayda, rahat, makami ve belalarin defedilmesine işarettir. Bir kimse rüyada malinin zekatini ayirdiğini görse, Allah-u Teala onun islerini kolaylastinr. Ona tövbe nasip eder.

Rüyada zekat verdiğini görmek, malın artmasına veya artacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada zekat verdiğini görmek, menfaatlere, rahatlığa ve belalardan kurtuluşa işaret olarak da yorumlanır. 

Zekat, fayda, rahat, makamın yükselmesi ve belaların defedilmesini işâret eder. Zekat vermek, aynı zamanda gece nama­zına devam etmeye, nafile oruç tutmaya ve borcu ödemeye de delâlet eder.

Zekat vermek, bazen sevdiği birini kaybet­meye yahut borca da işâret edebilir.Bir kimse, rüyasında üzerine farz olan zekatını verdiğini görse, bu rüyayı gören kimse zengin ise, fazladan mal ve nimete kavuşacağına ve beş vakit namazını vaktinde kıla­cağına veya kıldığına işarettir (Nablusi'nin yorumudur).

Bir Müslüman, rüyasında malının zekatını verdiğini gör­müş olsa bu rüyası onun malının o sene için çoğalacağına ve kazancına bereket gelerek artacağına işaretle tabir olu­nur. (Bu yorum Nablusi'nindir.)

Rüyayı gören kimse, gerçekte zengin ise, parası ve kazancı kat kat artarak çoğalır, veya çoğalacağına işarettir.

Rüyayı gören gerçekte fakir ise, bu rüyası onun refah ve mutluluğa kavuşacağına ve bol kazanç ve rızka ereceğine işaretle tabir olunur.

Bir kimse, rüyasında malının zekatını ayırmış olduğunu görse, bu rüyası Cenab-ı Allah tarafından onun işlerinin kolaylaştırılacağına ve kendisine tövbe nasip olacağına işarettir şeklinde tabir olunur. 

Bir kimse, maden yitiğin zekatını verdiğini görse, bu rüyası, onun evladının çokluğuna veya hanımının fazlalığına işarettir. Eğer bu rüyayı gören kimse, fakir biri ise, yaptığı amellerin kabulüne işarettir. 

Rüyayı gören günahkar (fasık) biri ise, tövbe edeceğine ve Cenab-ı Allah'ın kendisine (rüyayı görene) helal vereceğine işarettir. Şayet rüyayı gö­ren kafir biri ise, Müslüman olacağına ve malının zekatını vereceğine işarettir. (İmam-ı Nablusi'nin yorumudur).

Rüyasında fitresini verdiğini görmek, rüya sahibinin namaz ve teşbihi çok yaptığına, üzerinde borç varsa borcunu ödediğine ve o sene hasta olmayacağına işâret olabilir.

Rüyada fitre ve zekatını vermekten kaçın­dığını görmek, hayırlardan ve imanın tadını almaktan mahrum kalmaya, mala gelecek za­rara delâlet

Gördüğünüz rüya hayrola. Zekat görmek rüyanız hakkında detaylı olarak sitemizde en iyi tabir ve yorumlara yer vermiş bulunmaktayız. Sitemizin editörleri en yalın haliyle rüyanız "Zekat" ile ilgili tüm tabirleri bir araya getirdik. Ayrıca sitemizde bulunan arama kutusunda, aradığınız rüya tabirlerini en yalın haliyle bulabileceksiniz.

Rüyaların süreleri ile ilgili kesin bir bilgiye varılamamaktadır. Fakat yapılan araştırmalara göre en uzun rüyanın doksan saniye sürdüğü ortaya koyulmuştur.

Gördüğünüz zekat rüyası 90 saniye içinde görmüş anlamına gelmektedir. Zekat rüyası çeşitli kaynaklardan derlediğimiz rüya tabirleri doğrultusunda öz ve net bir şekilde anlatılmıştır.

Zekat rüyasını görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdî bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez. Bu sayfada yapılan Zekat ile ilgili yazılan rüya tabirleri ve yorumları bilgilendirme amaçlıdır.

İçerik Tarihi: 01 Nisan 2020 22:38

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.