1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zeytin Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zeytin Görmek ne demektir ve ne anlama gelir? Rüyada Zeytin nasıl yorumlanır, Zeytin rüyası görmek neyi işaret ediyor. Rüyalar, Zeytin rüya tabiri ve tabirleri. Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde.

A+A-

Rüyada Zeytin Görmek

Mal ve eşyaya, kolay elde edilen rızka, mutluluk içinde bol geçime; günahkar için iman nuruna, hidayete, ilme ve irfana, çocuklar için zekaya; Ham zeytin üzüntü, şiddet ve borca, Sarı renkli zeytin dinde üzüntü ve kedere; Zeytin ağacı eş ve çocukları içiin mübarek ve hayırlı kimseye, şerefli bir kadına, ileride yönetici olacak çocuğa ya da yüksek mevkiye delalet eder.

Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayri menkul almak demektir. Zeytin ağacı kısmet demektir.

Rüyada zeytin para kazanmak demektir. Siyah zeytin, bundan sonra rahat ve huzur içinde yaşamak demektir. Yeşil zeytin zengin olmak ve gayri menkul almak demektir. Zeytin ağacı kısmet demektir.

Çok mutlu olacağınız anlamına gelir. İş hayatında büyük başarılara imza atacak, hoş sürprizlerle karşılaşacaksınız.

Yeşil zeytin mal, mülk, kısmettir. Zeytin rüyaları çok hayırlıdır ve bolluğu işaret eder.

Rüyada Zeytin Görmek ne anlama gelir

Rüyada zeytin görmek, alın teri ve emek harcanarak kazanılmış para demektir. Rüyada yeşil zeytin görmek; muradının olacağına dilek ve dualarının kabul olacağına işaret eder.

Rüyada siyah zeytin görmek; bereket ve bolluk anlamına gelir. Rüyada zeytin bahçesi görmek; o yılın bolluk ve bereket içinde geçeceğine işarettir. Rüyada zeytin ağacı dikmek, sulamak, çapalamak; zorluk ile elde edilecek mala, zorlukların üstesinden çalışmak ile geleceğine, makam ve rütbe sahibi olmaya, helal kazanca delalet eder.

Rüyada zeytin ağacı gören kimse; büyük gelişme ve ilerleme kaydedecek ve başarılı olacak demektir. Zeytin ağacı aynı zamanda güzel ahlaklı, becerikli ve dini bütün bir hanım anlamına gelir.

Rüyada zeytin çekirdeği görmek; uğraş ve çaba gerektiren işlere gireceğine, başarıya işaret eder. Hasta bir kimsenin rüyada zeytin çekirdeği ayıklaması; hastalığından şifa bulmasına ve sağlığına kavuşmasına işaret eder. 

ruyadazeytingormek-zeytin-gormek-ruyada.jpg

Rüyada zeytin görmek, bir çok sekilde tabir olunur; sari zeytin kedere, yesil zeytin mal ve kaybolan mala, siyah zeytin ölüme ve mateme.

Rüyasinda zeytin yediğini görmek, iyi kimseler için mala, kötüler için ise kedere delalet eder.

Bir yerde yigili ve küme halinde zeytin görmek ibadete delalet eder. Abdulgani Nablusi’ye göre; ekmekle zeytin yediğini gören bir menfaate erisir.

Sari zeytin yediğini görenin eline mal geçer ve hemen harcar. Siyah zeytin fesat, hüzün ve kederdir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen zeytin, mal ve esyadir. Zeytin agaci aile ve çocuklari için mübarek bir adamdir.

Bazi tabirciler, zeytin agaci, serefli bir kadin yahut ileride amir olacak bir çocuktur, ya da yüksek bir mevkidir, dediler. Sari zeytin, dinde üzüntü ve kederdir. Zeytin agaci mal, esya ve serefli bir kadindir.

Bir kimsenin rüyada zeytine sahip olmasi yahut onu yemesi hayir ve berekettir. Zeytin, kolay elde edilen rızka sevinçle beraber bol geçime işarettir.

Rüyada zeytin temizlediğini yahut siktigini gören kimse çetinlik ve meşakkate düser.

Rüyada Olmamış Zeytin Görmek

Rüyada henüz tam olmamış, ham, yetişmemiş zeytin görmek hayırlara yorulmaz. Rüya sahibinin maddi sıkıntıya düşeceğine, rızkının azalacağına, üzüleceğine, zor günler yaşayacağına işaret eder. Dert ve keder ile üzülecek, mutsuz olacak, zorluklarla karşılaşacak demektir.

Zeytin, hastalar hakkinda onlarin kuvvetlerine işarettir, Zeytin, günahkar kimse için iman nuruna, hidayete, ilme ve Kur’an okumaya, kemiklerinde kirik ve çikik olan kimse için kemiginin lyllesmesine küçük için zekaya, fakir için mala işarettir. Ancak insanin, yetismemis yesil zeytin yemesi müstesnadir. O; üzüntü, keder, şiddet ve edecegi borca işarettir.

Rüyada Zeytin Yemek Görmek

Hayırlı bir rüyadır. Zeytin yemek, rüyayı gören kişinin kısmetinin açık olacağına, dua ve dileklerinin Allah tarafından kabul göreceğine, dini bütün ve ahlaklı kimse olacağına işaret eder. Rüyada zeytin yemek aynı zamanda mutluluk anlamına gelir. 

ruyadazeytingormek.jpg

Rüyada Zeytin Ağacını Kesmek Görmek

Bu rüya pek hayra yorumlanamaz. Kişinin elinde olan mal mal varlığı kendi tutum ve yersiz davranışları sebebiyle elinden kayıp gidecek, üzülecek, malını kaybedecek, zarar ve ziyana uğrayacak anlamına gelir. Zeytin ağacını kesip yere sermek; mal varlığı kendi hatalarından dolayı yok olacak, fakir düşecek, maddi sıkıntıya düşecek ve zor günler yaşayacak anlamına gelir. 


Rüyada Zeytin Toplamak Görmek

Rüyada olgun zeytin toplamak çok makbuldür. Kısmet, para, zenginlik, ululuk anlamına gelir. Rüyada zeytin ağacından zeytin toplamak; zorlukla elde edilecek helal kazanç anlamına gelir. 


Rüyada zeytin hayırlı bir gelirdir. Siyah zeytin, insanın rahat yaşamasını sağlayacak kadar bir gelire işaret eder. Yeşil zeytin insanın mal, mülk sahibi olacağını belirtir. Üstü zeytin dolu bir ağaç çok büyük bir kısmettir.

Rüyada zeytin hayırlı bir gelirdir. Siyah zeytin, insanın rahat yaşamasını sağlayacak kadar bir gelire işaret eder. Yeşil zeytin insanın mal, mülk sahibi olacağını belirtir. Üstü zeytin dolu bir ağaç çok büyük bir kısmettir.


Rüyada Zeytin Ağacının Altında Oturmak Görmek

Rüyada zeytin ağacının altında oturmak; kişinin dünyalığıyla ilgilidir. Dünya malına tamah edecek, bir süre sonra mal varlığı eksilecek anlamına gelir. Her kim böyle bir rüya görürse; mal varlığı dinen yok sayılacak demektir.


Gördüğünüz rüya hayrola. Zeytin görmek rüyanız hakkında detaylı olarak sitemizde en iyi tabir ve yorumlara yer vermiş bulunmaktayız.

Sitemizin editörleri tarafından en yalın haliyle rüyanız "Zeytin" ile ilgili tüm tabirleri bir araya getirdik. Ayrıca sitemizde bulunan arama kutusunda, aradığınız rüya tabirlerini en yalın haliyle bulabileceksiniz.

Rüyaların süreleri ile ilgili kesin bir bilgiye varılamamaktadır. Fakat yapılan araştırmalara göre en uzun rüyanın doksan saniye sürdüğü ortaya koyulmuştur.

Gördüğünüz Zeytin rüyası 90 saniye içinde görmüş anlamına gelmektedir. Zeytin rüyası çeşitli kaynaklardan derlediğimiz rüya tabirleri doğrultusunda öz ve net bir şekilde anlatılmıştır.

Zeytin rüyasını görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdî bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.

zeytin-gormek-ruyada.jpg

Rüya Nedir (Zeytin) 

Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri olup, uykunun hızlı göz hareketi (REM) adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve işitsel algı ve duygulardır.

Rüyaların biyolojik içeriği, işleyişi ve maksatları tümüyle anlaşılmış değildir. Rüyalara "duyusuz algı"nın bir türü veya nesnesiz algı olarak da bakılabilir.

Çeşitli inanışlara ve tahminlere de neden olan rüyalar, her zaman için ilginç ve yoruma açık bir konu oluşturmuşlardır.

Farklı psikoloji ekollerinin, parapsikologların ve deneysel spiritüalistlerin rüyaları farklı biçimlerde açıklama çabaları olmuştur.

Rüyaların işleyişinin açıklanması bilimsel topluluğun genel kabulüne göre varsayımlar düzeyinden öteye pek gidememiş olup, rüyalar halen esrarını korumakta olan bir inceleme alanını oluşturmaktadır. Rüyaların bilimsel incelenmesi oneiroloji adını alır.

zeytin-gormek-ruyada-zeytinler.jpg

İçerik Tarihi: 25 Nisan 2020 18:44

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.