1. ANASAYFA

  2. RÜYA TABİRLERİ

  3. Rüyada Zikir Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Zikir Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zikir Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zikir Görmek ne demektir ve ne anlama gelir? Rüyada Zikir nasıl yorumlanır, Zikir rüyası görmek neyi işaret ediyor. Rüyalar, Zikir rüya tabiri ve tabirleri. Zikredilmesi münasip olmayan bir yerde zikreden, bidate düşer, günah işler.

A+A-

Rüyada Zikir Görmek

Rüyada Allah (C.C) Hazretlerini anarak zikreden kimseleri görmek veya bizzat anmak, içlerinde herzaman ve her hususta basari kazanacağına, dualarinin kabul edileceğine ve herkes tarafından itibar göreceğine delalet eder.

Allah (C.C.)’ı Devamlı Zikrettiğini Görmek

Seyyid Süleyman: Rüyasında Allah (C.C.) devamlı zikrettiğini gören emniyete kavuşur, düşmanına galip gelir. Önünde hayır kapıları açılır. Musibetten kurtulur. Güç işleri kolaylaşır. Selamete çıkar. Zikr-i İlahide bulunduğunu görenin makamı yücelir, kıymeti artar.

Rüyada “La İlahe İllallah” Demek

“La İlahe İllallah” diyen, kısa zamanda rahata kavuşur. Hayatını şehadet getirerek tamamlar. Derdinden kurtulur. Cenab-ı Hakk’ı hürmetle zikrettiğini gören emeline nail olup, düşmanını yener.

“La Havle Vela Kuvvete” okuyan, mal ve nimet sahibi olur ve Allah (C.C.) onu korur. Zalimlerden kurtulur.

Rüyada “La Havle” Demek

İbn-i Kesir şöyle diyor: La havle kıraat ettiğini gören, hayra erer veya define bulur. Zikirle iştigal etmek, hayır ve berekettir.

Rüyada Münasip Olmayan Bir Yerde Zikretmek

Zikredilmesi münasip olmayan bir yerde zikreden, bidate düşer, günah işler.

Rüyada Toplulukta Zikrettiğini Görmek

Bir toplulukla beraber zikreden, bütün halkın selametini ister.

Rüyada Zikre Davet Edildiğini Görmek

Zikre davet edildiği halde icabet etmeyen, dinden çıkar. Cünüp iken zikirle meşgul olan, haram bir iş yapıp vebale girer. Sahrada tekbir getirip “La ilahe İllallah” demek; müminlerin zaferine işarettir.

Rüyada Cenab-ı Hakk’ı Mağarada Övmek

Cenab-ı Hakk’ı mağarada övmek, tesbih etmek veya bunları işitmek; o bölgede büyük hayır ve bereket husulüne delalet eder.

Rüyada Zikir Meclisinin Başında Bulunduğunu Görmek

Bir zikir meclisinin başında bulunduğunu gören, Müslümanlara hayırda bulunur.

Abdulgani Nablusi diyor ki: Zikrullah rüyası herhalde hayırdır. İki cihanda saadete, gufrana, rahmete, büyük kıymete, makama işarettir.

Gördüğünüz rüya hayrola. Zikir görmek rüyanız hakkında detaylı olarak sitemizde en iyi tabir ve yorumlara yer vermiş bulunmaktayız.

Sitemizin editörleri tarafından en yalın haliyle rüyanız "Zikir" ile ilgili tüm tabirleri bir araya getirdik. Ayrıca sitemizde bulunan arama kutusunda, aradığınız rüya tabirlerini en yalın haliyle bulabileceksiniz.

Rüyaların süreleri ile ilgili kesin bir bilgiye varılamamaktadır. Fakat yapılan araştırmalara göre en uzun rüyanın doksan saniye sürdüğü ortaya koyulmuştur.

Gördüğünüz Zikir rüyası 90 saniye içinde görmüş anlamına gelmektedir. Zikir rüyası çeşitli kaynaklardan derlediğimiz rüya tabirleri doğrultusunda öz ve net bir şekilde anlatılmıştır.

Zikir rüyasını görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdî bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.

ruya-tabiri.jpg

Rüya Nedir (Zikir) Bilgi

Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri olup, uykunun hızlı göz hareketi (REM) adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve işitsel algı ve duygulardır.

Rüyaların biyolojik içeriği, işleyişi ve maksatları tümüyle anlaşılmış değildir. Rüyalara "duyusuz algı"nın bir türü veya nesnesiz algı olarak da bakılabilir.

Çeşitli inanışlara ve tahminlere de neden olan rüyalar, her zaman için ilginç ve yoruma açık bir konu oluşturmuşlardır.

Farklı psikoloji ekollerinin, parapsikologların ve deneysel spiritüalistlerin rüyaları farklı biçimlerde açıklama çabaları olmuştur.

Rüyaların işleyişinin açıklanması bilimsel topluluğun genel kabulüne göre varsayımlar düzeyinden öteye pek gidememiş olup, rüyalar halen esrarını korumakta olan bir inceleme alanını oluşturmaktadır. Rüyaların bilimsel incelenmesi oneiroloji adını alır.

ruyada-gormek-ruya-ruya-tabiri-ruya-gormek-ruya-tabirleri-ruyatabiri.png

İçerik Tarihi: 07 Mayıs 2020 12:08

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.