1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Rüyada Zilhicce Görmek Ne Anlama Gelir
Rüyada Zilhicce Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zilhicce Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Zilhicce Görmek ne demektir ve ne anlama gelir? Rüyada Zilhicce nasıl yorumlanır, Zilhicce rüyası görmek neyi işaret ediyor. Rüyalar, Zilhicce rüya tabiri ve tabirleri.

A+A-

Rüyada Zilhicce Görmek

Rüyada Hac ayı olan Zilhicce ayının gelmesini beklemek, hacca gitmeye niyetleneceğinizin işaretidir.

Hacca gitmeye, borçlardan kurtulmaya, tövbe ve hidayete; devlet adamlarının azledilmesine, yönetimin el değiştirmesine delalet eder.

Rüyada Zilhicce ayında Hacda olduğunuzu görmek dileklerinize yakın zamanda kavuşacaksınız şeklinde yorumlanır.

Rüyada Zilhicce Ayı Görmek

Zilhicce ayinda görülen rüya, yolculukla yorumlanırsa yolculuk hayirlidir. Bütün islerini yoluna koyup sefere çikabilir. Çünkü bu ay çok mübarek bir aydir. Bu ayin içinde kurban bayrami vardir.

Rüyada bu ay içinde bulundugunu ve kurban kestigini veya kurban bayrami namazini kildiğini görmek, borçlari varsa ödeyecegine, adaklari varsa, yerine getirmesi için uyariya ve tövbe etmesi gerektigine delalet eder.

Bu ay devlet büyüklerinin görevlerinden ayrilmasina da yorumlanır. Çünkü Hz Ömer’le Hz. Osman (RA) ve Affan (RA) hazretlerinin ölümleri, savaslari hep bu ayda meydana gelmistir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Zihhicce ayinda oldugunu veya kurban kestigini veyahut kurban bayram namazi kildiğini gören kimsenin, bu rüyasi borçlarim ödemesine, yaptigi adaklari yerine getirmesine, tevbe etmesine ve sapikliktan sonra hidayete erismesine işaret eder.

Bazen de bu rüya, alimlerin kaybedilmesine ve devlet adamlarinin görevlerinden ayrilmasina işaret eder.

Gördüğünüz rüya hayrola. Zilhicce görmek rüyanız hakkında detaylı olarak sitemizde en iyi tabir ve yorumlara yer vermiş bulunmaktayız.

Sitemizin editörleri tarafından en yalın haliyle rüyanız "Zilhicce" ile ilgili tüm tabirleri bir araya getirdik. Ayrıca sitemizde bulunan arama kutusunda, aradığınız rüya tabirlerini en yalın haliyle bulabileceksiniz.

Rüyaların süreleri ile ilgili kesin bir bilgiye varılamamaktadır. Fakat yapılan araştırmalara göre en uzun rüyanın doksan saniye sürdüğü ortaya koyulmuştur.

Gördüğünüz Zilhicce rüyası 90 saniye içinde görmüş anlamına gelmektedir. Zilhicce rüyası çeşitli kaynaklardan derlediğimiz rüya tabirleri doğrultusunda öz ve net bir şekilde anlatılmıştır.

Zilhicce rüyasını görenden başkasını bağlamadığı gibi rüyayı göreni de her zaman bağlamaz. Rüya kişiye has ve ferdî bir bilgi kaynağıdır. Hiçbir zaman genel ve kesin bir hüküm ifade etmez.

ruya-tabiri.jpg

Rüya Nedir (Zilhicce) Bilgi

Rüya, uykunun genel ve karakteristik özelliklerinden biri olup, uykunun hızlı göz hareketi (REM) adlı evreleriyle yakından ilişkili bulunan, görsel ve işitsel algı ve duygulardır.

Rüyaların biyolojik içeriği, işleyişi ve maksatları tümüyle anlaşılmış değildir. Rüyalara "duyusuz algı"nın bir türü veya nesnesiz algı olarak da bakılabilir.

Çeşitli inanışlara ve tahminlere de neden olan rüyalar, her zaman için ilginç ve yoruma açık bir konu oluşturmuşlardır.

Farklı psikoloji ekollerinin, parapsikologların ve deneysel spiritüalistlerin rüyaları farklı biçimlerde açıklama çabaları olmuştur.

Rüyaların işleyişinin açıklanması bilimsel topluluğun genel kabulüne göre varsayımlar düzeyinden öteye pek gidememiş olup, rüyalar halen esrarını korumakta olan bir inceleme alanını oluşturmaktadır. Rüyaların bilimsel incelenmesi oneiroloji adını alır.

ruyada-gormek-ruya-ruya-tabiri-ruya-gormek-ruya-tabirleri-ruyatabiri.png

İçerik Tarihi: 07 Mayıs 2020 21:45

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.