1. ANASAYFA

  2. BLOG

  3. Sporun Psikolojik Faydaları
Sporun Psikolojik Faydaları

Sporun Psikolojik Faydaları

Sporun Psikolojik Faydaları? Sporun asla psikolojik zararı olmamaktadır. İnsan spor yaptıkça kendini psikolojikmen rahatlamış,dinç,dinamik,pozitif hissetmektedir. Sporun psikolojik sinirde faydası kesinlikle vardır. Sinirli olduğu anda spor sayesinde...

A+A-

Sporun Psikolojik faydaları saymakla bitmez.Öncelikle insan vücudunu spor yaptıkça yenilemesine yardımcı olur. Vücut yenilendikçe insanlar kendilerini daha zihinde hissetmelerini sağlamaktadır.Öncelikle sporun psikolojik faydaları spor yapıldıkça insan kendini formda kaldığını,spor sayesindede forma gireceğini düşünerek olumlu yönde psikolojik salgı sağlanır.

Sporun Psikolojik zararları varmıdır?

Sporun asla psikolojik zararı olmamaktadır. İnsan spor yaptıkça kendini psikolojikmen rahatlamış,dinç,dinamik,pozitif hissetmektedir. Bu yüzden sporun psikolojik zararı olamaz. Spor yapan insanlar spor yapmayan insanlarla karşılaştırıldığında spor yapmayanların psikolojik açıdan spor yapanlardan daha olumsuz düşündüğü tespit edilmiştir. Spor yapan insanın psikolojisi devamlı vücudu gibi yenilenmektedir.

Sporun psikolojik sinirde faydası varmıdır?

Sporun psikolojik sinirde faydası kesinlikle vardır.Tartışma yaşanıldığı kişiye ara verip spor yaptığında spor yapan kişinin bir anda psikolojisi değişmekte,sakinleşmekte ve bütün olumsuz herşeyi kafasından çıkarmaktadır.

Spor yapan insan ile spor yapmayan insan arasındaki fark nedir?

Spor yapan kişi ile spor yapmayan kişi arasında dağlar kadar fark vardır. Üst taraftada belirttiğim gibi spor yapan kişi spor yaptığından dolayı daha enerjik,stressiz,sakin,huzurlu bi yaşam sürerken spor yapmayan kişi bunların hepsinin olumsuzunu yaşamaktadır. Nedeni ise oldukça basittir. Spor yapan kişinin psikolojisi spor yaptığından dolayı sürekli yenilenmektedir. Sinirli olduğu anda spor sayesinde siniri yumuşamaktadır.

Spor yaptıkça dış görüntüde değişmekte bu başkaları tarafından tespit edilip güzel sözler söylenerek spor yapan kişinin psikolojisi tekrardan güçlenmektedir. Spor yapmayanın ise psikolojisi kilomu aldın sen?göbeğini büyümüş spor yap biraz? gibi sözlerle spor yapmayanın psikolojisini olumsuz yönde etkiliyebilir bir süre sonra psikolojisi bozulmaya kadar gidebilmektedir.

Spor yapanın psikolojisi heran yenilenmekte olduğu için faydasından başka zararı asla dokunmamaktadır. Sizlerde çevrenizdeki insanları psikolojik sıkıntıya girmekte olan kişilere spor yapmayı önermeyi sporla aklındaki bütün olumsuz herşeyi unutacağını yeniden doğmuş gibi hissettirdiğini söylemeyi,önermeyi asla ama asla unutmayınız.İnsanlık adına yapmış olduğunuz en büyük iyiliklerden olacağına asla şüpheniz olmasın

İçerik Tarihi: 14 Mart 2020 22:35

Önceki ve Sonraki İçerikler

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.